نماینده مجلس ایران، دلیل دیگر افزایش قیمت سیمان را اعلام کرد

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy /  مراجعه به بانک تصاویر نماینده مجلس ایران، دلیل دیگر افزایش قیمت سیمان را اعلام کرد
نماینده مجلس ایران، دلیل دیگر افزایش قیمت سیمان را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.07.2021
Telegram
عضو کمیسیون عمران مجلس ایران از نوسانات ارزی به عنوان یکی از عوامل اصلی گرانی سیمان در کشور یاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، رحمت الله فیروزی، عضو کمیسیون عمران مجلس ایران گفت: با توجه به اینکه در چند سال گذشته به خصوص در دو سال اخیر با نوسانات ارزی روبرو بوده‌ایم، علت گرانی مصالح ساختمانی و به خصوص سیمان همین موضوع است.

وی افزود: با توجه به اینکه در دو سال اخیر شرایط ارزی نامناسبی در کشور وجود داشته این موضوع به صورت رسمی و غیر رسمی بر روی افزایش نرخ مصالح ساختمانی به خصوص سیمان خود را نشان داده است.

علت گرانی های اخیر سیمان در ایران مشخص شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.07.2021
علت گرانی های اخیر سیمان در ایران مشخص شد

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس گفت: یکی دیگر از علت های گرانی مصالح ساختمانی در کشور، سیاست‌های غیرقابل قبول اقتصادی بوده است که نه تنها در حوزه مصالح ساختمانی، بلکه در بسیاری از موارد سبب بروز مشکل شده است. با توجه به نگرانی های مجلس پیرامون افزایش قیمت مصالح ساختمانی، در چند نوبت وزیر صمت و معاونان او برای توضیحات به کمیسیون عمران مجلس احضار شده‌اند و مجلس پیگیر این موضوع خواهد بود. امیدواریم با استقرار دولت جدید و ارائه راهکارهای جدید توسط دولت بعدی موضوع مصالح ساختمانی و گرانی‌ها و نوسانات قیمت آن به عنوان اولویت شماره یک مورد بررسی قرار گیرد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس ایران گفت: با توجه به اینکه موضوع مسکن یکی از مهمترین مسائل امروز جامعه است، امیدواریم در دولت جدید بتوانیم با کنترل قیمت مصالح قیمت مسکن را نیز کنترل کنیم. گرانی مصالح ساختمانی نه تنها در حوزه سیمان، بلکه در حوزه فولاد، میلگرد و دیگر مصالح ساختمانی نیز رخ داده است که با ارائه راهکارهای جدید، می‌توان این موضوع را تا حدودی رفع کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала