پاداش ۱ میلیارد تومانی به معرفی‌کنندگان مراکز غیرمجاز رمزارز

© Depositphotos.com / Monsit رمزارز در ایران
 رمزارز در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.07.2021
Telegram
مدیرعامل شرکت توانیر: تاکنون یک میلیارد تومان پاداش به گزارش‌های مردمی و افرادی که مراکز غیر مجاز رمزارز را معرفی کرده اند پرداخت شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، محمدحسن متولی زاده در مراسم بازدید اعضا کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مرکز راهبردی و پایش صنعت برق اظهار داشت که تاکنون 200 هزار دستگاه ماینر غیر مجاز در کشور شناسایی شده که برق مصرفی این دستگاه ها، معادل 800 مگاوات ظرفیت نیروگاهی است و البته 27 درصد از این تعداد کشفیات را با اطلاعات مردمی شناسایی و ضبط کرده ایم.

برق - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.07.2021
مصرف برق در ایران ۳ هزار مگاوات افزایش خواهد یافت

مدیر عامل شرکت توانیر در ادامه گفت: «این دستگاه‌های غیر مجاز که در بخش‌های مختلف خانگی، صنعتی و دیگر مراکز نصب شده بودند با کمک دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی شناسایی و ضبط شدند که علاوه بر جرایم سنگین حداقل تا پایان سال این دستگاه‌ها بازگشت داده نمی‌شوند.

تاکنون 365 هزار موافقتنامه با بخش صنایع بزرگ و کشاورزی امضا شده که برای همکاری این بخش باوجود محدویت‌های مالی، هزار میلیارد تومان تشویقی در نظر گرفته شده است البته این رقم سال گذشته 580 میلیارد تومان بود.

بر اساس سهمی که هر استان دارد می‌تواند میزان برق مصرفی خود را مدیریت کند. رشد مصرف برق امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ده برابر شده که این رقم در تاریخ صنعت برق ایران بی سابقه است که گرما، رمزارز‌ها و رشد مصرف صنایع علت آن است.

هم اکنون 30 درصد از این میزان مصرف کاهش و به 200 هزار مگاوات رسیده است. اعمال تعطیلی پنجشنبه‌ها در ادارات تاکنون سبب کاهش 500 مگاواتی مصرف برق شده است. اعمال خاموشی سخت‌ترین کار برای صنعت برق است. در چند وقت گذشته سه تن از همکاران ما برای اینکه چند روستا دچار خاموشی نشوند جان خود را از دست دادند».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала