پاسخ خطیب زاده در تبادل زندانیان: همین امروز آماده توافق هستیم

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / پاسخ خطیب زاده در تبادل زندانیان: همین امروز آماده توافق هستیم
پاسخ خطیب زاده در تبادل زندانیان: همین امروز آماده توافق هستیم - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.07.2021
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، به آخرین اظهارات مقامات آمریکایی درباره تبادل زندانیان پاسخ داد.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب‌ زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در صفحه توییتری خود نوشت: "حیرت‌ آور" این است که ایالات متحده این حقیقت ساده را انکار می کند که "یک توافق در خصوص بازداشت شدگان به دست آمده است." حتی اینکه چگونه اعلام عمومی شود.

​وی افزود: در وین - جدا از برجام - با ایالات متحده و انگلیس در خصوص تبادل بشردوستانه و آزادی ۱۰ زندانی از همه طرف ها توافق شد. ایران آماده است تا همین "امروز" این توافق را اجرایی کند.

سیدعباس عراقچی مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین، نیز روز شنبه در اظهاراتی گفت: دور بعدی مذاکرات وین باید منتظر دولت جدید در تهران بماند و این اقتضای هر دموکراسی است.

وی افزود: آمریکا و انگلیس باید این نکته را درک کرده و ایجاد ارتباط بین یک تبادل انسانی - که آماده اجرا می باشد - با برجام را متوقف کنند.

ند پرایس سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا، به اظهارات عباس عراقچی مذاکره کننده ارشد ایران در گفتگوهای وین واکنش نشان داد و مدعی شد: این اظهارات تلاشی حیرت آور برای سرزنش دیگران به دلیل بن بست فعلی در مذاکرات است.

پرایس تصریح کرد: ما کماکان آماده بازگشت به وین برای تکمیل مذاکرات در خصوص بازگشت دوجانبه به برجام در صورتی هستیم که ایران تصمیمات لازم خود را اتخاذ کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала