شرایط کرونایی تهران دشوارتر می شود

CC BY 4.0 / IRNA / علیرضا زالی
علیرضا زالی - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.07.2021
Telegram
زالی: پیش‌بینی می‌کنم تا انتهای هفته بازهم شاهد افزایش رشد آماری در شاخص‌های بستری و مراجعه سرپایی باشیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، دکتر علیرضا زالی،فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران با اشاره به روند افزایشی کرونا در استان تهران، اعلام کرد تا انتهای هفته بازهم شاهد افزایش رشد آماری در شاخص‌های بستری و مراجعه سرپایی خواهیم بود.

انتقاد کاربران از طرح محدودیت فعالیت فضای مجازی - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.06.2021
انتقاد کاربران از طرح محدودیت فعالیت فضای مجازی +عکس

وی در ادامه افزود: « آخرین آمارها نشان می‌دهد که با فرایند رو به رشد در شاخص‌های کرونا مواجه هستیم. شاخص مراجعه سرپایی و بستری بیماران کرونایی افزایشی بوده است؛ اما شاخص مرگ و میر تهران هنوز چندان متناسب با میزان مراجعه سرپایی افزیش نداشته است.

این موضوع می‌تواند به علت تاثیر تاخیر در آمار مرگ و میر نسبت به آمار بستری و مراجعه سرپایی باشد و یا اینکه شاید در خیز پنجم کرونا چون سوش دلتا غالب است، فقط سرایت پذیری افزایش یافته باشد. زیرا برخی منابع علمی می‌گویند ممکن است است ویروس منجر به افزایش مرگ و میر نشود و تنها مبتلایان را افزایش دهد.

قطعا شرایط تهران طی دو هفته آتی رو به بهبود نمی‌رود که به آمار کفه‌ای برسیم‌. پیش‌بینی می‌کنم تا انتهای هفته بازهم افزایش رشد آماری در شاخص‌های بستری و مراجعه سرپایی خواهیم داشت و هفته آینده در مورد شاخص مرگ و میر قدرت اظهار نظر و تحلیل بیشتری خواهیم داشت. ولی تاکنون عمده ‌ترین افزایش‌ها در شاخص مراجعین سرپایی و در وهله دوم بستری بخش عادی و سپس بستری بخش ویژه رخ داده است».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала