واکسیناسیون معلمان و رانندگان سرویس مدارس در مرداد

CC BY 4.0 / IRNA / واکسیناسیون معلمان و رانندگان سرویس مدارس در مرداد
واکسیناسیون معلمان و رانندگان سرویس مدارس در مرداد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.07.2021
Telegram
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرد که معلمان و رانندگان سرویس مدارس در مردادماه واکسینه می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی، در ارتباط مجازی با نشست قطبی کمیسیون‌ ورزش و سلامت (قطب یک) مجلس دانش‌آموزی، درباره موضوع «سلامت دانش‌آموزان» اظهار کرد: نمایندگان مجلس دانش‌آموزی، آینده سازان مملکت هستند و باید این تمرین را داشته باشند تا در آینده مجالس بزرگتری را شکل دهند.

آغاز تزریق واکسن کوو ایران برکت برای گروه سنی بالای 50 سال - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.07.2021
آغاز تزریق واکسن کوو ایران برکت برای گروه سنی بالای 50 سال

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران بیان کرد: هیچ آموزشی جای معلم را نمی‌گیرد. آموزش و پرورش فقط آموزش نیست. پرورش باید حضوری باشد و نیاز است به سمت بازگشایی مدارس برویم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به این که کمتر از ۵درصد از مبتلایان کرونا در دنیا مربوط به سنین زیر ۱۸سال هستند گفت: افراد زیر ۱۸سال اگر به کرونا مبتلا شوند به سرعت بهبود می‌یابند براساس مطالعات نیز انتقال کرونا از دانش‌آموز به دانش‌آموز بسیار کم است.

وی اظهار کرد: یک میلیون و ۳۰۰هزار نفر در کنکور پارسال و امسال شرکت کردند و مشکلی از نظر کرونا نداشتند.

رئیسی با اشاره به این که پیش بینی یونسکو این است که با وجود کرونا و تعطیلی مدارس تعداد بازماندگان از تحصیل و کودکان کار بیشتر می‌شود و تعطیلی مدارس دانش‌آموزان را از نظر سلامت روحی- روانی دچار آسیب می‌کند،‌ ادامه داد: مجموعه ای از اقدامات برای بازگشایی مدارس وجود دارد، با توجه به عدم وجود واکسن برای دانش آموزان زیر ۱۸سال، معلمان و رانندگان سرویس مدارس در مرداد، واکسینه خواهند شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی در پایان بر مناسب سازی و رعایت پروتکل های بهداشتی فضاهای آموزشی تأکید کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала