آیا احمدی نژاد از مجمع تشخیص حذف می شود؟

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / آیا احمدی نژاد از مجمع تشخیص حذف می شود؟
آیا احمدی نژاد از مجمع تشخیص حذف می شود؟ - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.06.2021
Telegram
برخی معتقدند که احمدی‌ نژاد خودش را در نقش رهبر اپوزیسیون داخلی می‌ بیند و کنش‌ های سیاسی‌ اش را هم بر همین مبنا تعریف می‌ کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه شرق، محمود احمدی‌ نژاد رئیس جمهور پیشین ایران، در ادعایی جنجالی و جدید گفته که حسن خجسته معاون اسبق صدا، ۱۲ سال پیش قصد سفر به تل‌ آویو را داشت، اما پس از نشت این خبر، از سمتش عزل شد.

در همین راستا، عزت‌ الله ضرغامی رئیس وقت صدا و سیمای ایران، در توییتی نوشت: جا به‌ جایی آقای خجسته از معاونت صدا به معاونت برنامه‌ ریزی رسانه ملی هیچ ربطی به شایعات اخیر ندارد. آنها را تکذیب می‌ کنم. مصاحبه منتشر شده‌ منسوب به من هم هیچ ارتباطی با من ندارد! و از آن بی‌ اطلاعم! تو این مملکت چه خبره؟.

​احمدی‌ نژاد در واکنش به توییت حسن خجسته که او را بابت تحریم انتخابات تلویحا حرامی خطاب کرده بود، نوشت: فردی که هم‌ زمان با دولت نهم، رئیس رادیوی جمهوری اسلامی بود و با سوء استفاده از رسانه ملی، به‌ شدت علیه این‌ جانب تخریب می‌ نمود، اخیرا و صرفا به دلیل پافشاری این خادم ملت، بر حقوق مردم و ضرورت برگزاری انتخابات آزاد و مردمی، در فضای مجازی این‌ جانب را حرامی نامید. ظاهرا او فراموش کرده است که به مدت دو هفته، به اتفاق خانواده‌ اش، میهمان یک شرکت اسرائیلی در هند بوده است و قرار می‌ شود در سفر بعدی، از طریق ترکیه به تل‌ آویو برود. پس از اطلاع این‌ جانب به‌ عنوان رئیس‌ جمهور از این ماجرا و دستور جلوگیری از سفر به اسرائیل و نجات او از این رسوایی و منجلاب، از ریاست رادیو عزل شد؛ اما بنا بر مصالحی به مسائل ایشان رسیدگی نشد. حالا حرامی کیست؟!.

اما دعوت به تحریم انتخابات از سوی احمدی‌ نژاد واکنش‌ های زیادی داشته است؛ ازجمله سخنگوی ستاد زاکانی هم گفته بود روسیاهی این انتخابات به احمدی‌ نژاد ماند.

مالک شریعتی نماینده تهران در مجلس و سخنگوی ستاد علیرضا زاکانی کاندیدای مستعفی انتخابات ریاست‌ جمهوری، در صفحه توییتری خود در انتقاد از رفتار محمود احمدی‌ نژاد رئیس‌ جمهور اصولگرا و سابق ایران، نوشته بود: روسیاهی این انتخابات به چهره احمدی‌ نژاد ماند، مهدی کروبی، بهزاد نبوی و... رأی دادند؛ اما او رأی نداد. کاندیدای روکشی وضع موجود قطعا به‌ مراتب بر تحریمی روکشی شرف دارد. کاری که احمدی‌ نژاد در این انتخابات کرد، روکش حمله هواداران پهلوی و رجوی به رأی‌ دهندگان ایرانی خارج از کشور بود.

​احمدی‌ نژاد در مصاحبه‌ ای بعد از انتخابات گفت: باید در آینده نزدیک منتظر تحولات بزرگی در مناسبات و نظم جهانی باشیم. در ایران نیز به‌ همین‌ ترتیب. در ایران هم تحولات بزرگ و اصلاحی اتفاق خواهد افتاد؛ اما به نظر نمی‌ رسد که در کوتاه‌ مدت تغییرات چندانی در سیاست خارجی اتفاق بیفتد؛ اما همراه با تحولات انسانی در آینده نه‌ چندان دور مناسبات جهان کلا تغییر خواهد کرد و به تبع آن مناسبات ایران هم تغییر می‌ کند.

برخی معتقدند که احمدی‌ نژاد خودش را در نقش رهبر اپوزیسیون داخلی می‌ بیند و کنش‌ های سیاسی‌ اش را هم بر همین مبنا تعریف می‌ کند. هر از گاهی زمزمه کنار گذاشتن محمود احمدی‌ نژاد از مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به گوش می‌ رسد.

خودش در گفتگو با مجله "گرچک حیات ترکیه" در پاسخ به این سؤال که «آیا فکر می‌ کنید دوره شما در مجمع تشخیص مصلحت نظام تمدید خواهد شد؟ گفت: به نظرم خیلی اهمیتی ندارد، باید صبر کنیم.

خبرگزاری فارس در مطلبی نوشته بود چطور کسی که انتخابات را تحریم می‌ کند و شرکت در آن را گناهی بزرگ می‌ شمارد، صلاحیت تصمیم‌ گیری برای مصلحت این نظام و کشور را دارد. احمدی‌ نژاد باید از عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام کنار گذاشته شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала