سران ناتو در بیانیه ای از احیای برجام حمایت کردند

© REUTERS / Laura Hasaniسران ناتو در بیانیه ای از احیای برجام حمایت کردند
سران ناتو در بیانیه ای از احیای برجام حمایت کردند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.06.2021
Telegram
سران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی با صدور بیانیه‌ای مشترک حمایت خود را از مذاکرات وین درباره احیای توافق هسته‌ای ایران اعلام کردند.

به گزارش اسپوتنیک، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای ناتو منتشر شده، آمده است: ما از مذاکرات مهم میان شرکت کنندگان برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و به صورت جداگانه با ایالات متحده برای زمینه سازی بازگشت آمریکا و ایران به تعهدات برجامی حمایت می‌کنیم.

سران ناتو در بخشی از بیانیه مشترک خود در این خصوص مدعی شدند: ما متعهد می‌شویم که ایران هیچگاه به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند.

در ادامه این بیانیه، همچنین از گفتگوهای کمیسیون مشترک برجام میان ایران و 1+4 حمایت شده و سران ناتو در جریان آن نسبت به بازگشت دوجانبه تهران و واشنگتن به تعهدات برجامی خود ابراز امیدواری کردند.

 سناتور روسی از مرگ مغزی ناتو خبر داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.06.2021
سناتور روس "مرگ مغزی" ناتو را اعلام کرد

در متن این بیانیه آمده است: ما از هدف بازگرداندن منافع ناشی از برجام و حصول اطمینان از ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران حمایت می‌کنیم. این موضوع بسیار حیاتی است که ایران فضا را برای این گفتگوها از طریق جلوگیری از ایجاد تنش باز نگه دارد. ما قویاً از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نظارت‌های سفت و سخت خود و اقدامات راستی آزمایی آژانس در جهت کمک به حصول اطمینان از تعهدات ایران به معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای و تعهدات پادمانی در کنار سایر تعهدات (تهران) حمایت می‌کنیم.

ناتو در ادامه بیانیه خود آورده است: یک برجام ترمیم شده و به طور کامل اجرا شده همچنین می‌تواند زمینه را برای رفع بیشتر نگرانی‌های منطقه‌ای و امنیتی از جمله در حمایت از رژیم منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای فراهم سازد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала