وزیر نیروی ایران به علت قطع برق در روزهای اخیر پاسخ داد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / وزیر نیروی ایران به علت قطع برق در روزهای اخیر پاسخ داد
وزیر نیروی ایران به علت قطع برق در روزهای اخیر پاسخ داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.06.2021
Telegram
وزیر نیروی ایران گفت: امسال علی‌ رغم پیش‌ بینی‌هایی که داشتیم با چند وضعیت غیر متعارف مواجه شدیم که یکی گرمای زودرس بود و در فروردین و اردیبهشت چندین درجه افزایش دما داشتیم.

به گزارش اسپوتنیک، رضا اردکانیان وزیر نیروی ایران، امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با قطعی برق در روزهای اخیر اظهار داشت: ما امسال با وجود پیش‌ بینی‌ هایی که داشتیم با چند وضعیت غیرمتعارف مواجه شدیم؛ یکی از آنها گرمای زودرس بود که فروردین و اردیبهشت چندین درجه افزایش دما را تجربه کردیم و این به معنای استفاده زودهنگام از وسایل سرمایشی بود.

پیش‌ بینی افزایش شدید مصرف برق در ایران از هفته آینده - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.06.2021
پیش‌ بینی افزایش شدید مصرف برق در ایران از هفته آینده

وی افزود: همچنین خشکسالی و سال آبی کم نسبت به سال گذشته، موجب شد کاهش ظرفیت برق آبی داشته باشیم؛ از ۷۳ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده حرارتی با توجه به عمر نیروگاه‌ ها و ارتفاع استقرار نیروگاه‌ ها، توان خروجی کاهش داشت.

اردکانیان گفت: بخشی از این موضوع نیز مربوط به رمز ارزها بود، اعلام شد ۱۰ درصد انرژی تولیدی رمز ارزها در ایران است و ماینرهای مجاز تا پایان فصل گرما همکاری کردند و خاموش شدند؛ مجموع این موارد باعث شد در ۳۰ اردیبهشت با اوج باری مواجه شدیم که سال قبل در اواخر خرداد و سال قبل‌ تر در تیرماه اتفاق افتاده بود.

وزیر نیرو تاکید کرد: در بحث جابجایی بار با صنایع و دارندگان بارهای تجاری توافق شد و با مصرف کنندگان برق به امضا رساندیم تا به جای آن با برق ارزان‌ تر جبران شود. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала