موانع کاهش وزن خود را بشناسید

© Depositphotos / Elnur_ موانع کاهش وزن خود را بشناسید
موانع کاهش وزن خود را بشناسید - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.05.2021
Telegram
آنا کریووشوا، متخصص غدد، متخصص تغذیه در روسیه در مقاله ای به این موضوع می پردازد که چگونه رژیم غذایی اصولی برای لاغری بگیرید.

به گزارش اسپوتنیک، آنا کریووشوا، متخصص غدد، متخصص تغذیه در روسیه در مقاله ای به این موضوع می پردازد که چگونه رژیم غذایی اصولی برای لاغری بگیرید.
وی گفت: خوراکی های از پیش منجمد و پخته شده، نان های سفید، شیرینی و غذاهای حاوی قندهای پنهان (مانند ماست، سس های آماده، گوشت های نیمه آماده و منجمد) می توانند جلوی کاهش وزن را بگیرند.

به این شایعه غلط درباره لاغری توجه نکنید - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.05.2021
به این شایعه غلط درباره لاغری توجه نکنید

مصرف بیش از حد کالری، به ویژه غذاهای شیرین، باعث افزایش تولید انسولین، در بدن می شود، هورمونی که همچنین متعادل کننده کربوهیدرات است.
دکتر آنا کریوووشوا در ادامه می گوید: "با خوردن شیرینی، مقادیر زیادی انسولین در بدن ترشح می شود که باعث تحریک تبدیل گلوکز به چربی و ذخیره آن می شود. با رشد وزن و بافت چربی اضافی، سلول ها دیگر به طور موثر به انسولین پاسخ نمی دهند. این هورمون حتی بیشتر تولید می شود، در نتیجه روند وزن از دست دادن متوقف می شود و رژیم های غذایی دیگر به همان اندازه موثر نیستند. بنابراین برای کاهش وزن، در قدم اول خوردن شیرینی را کاهش دهید".
خوردن متناوب، راه حل لاغری است. اختصاص سه وعده غذایی مشخص: صبحانه، ناهار و شام. بهتر است تنقلات را به کلی حذف کنید یا یک مشت آجیل برای این کار بگذارید. و در چند وعده غذایی به طور زیاد نخورید.
فریب غذاهای کم کالری آماده را نخورید، زیرا غالباً قند به غذاهای کم چرب اضافه می شود تا به طعم و مزه ان خوب شود. ثانیاً ، چربی ها دارای ارزش غذایی بالا و اشباع مدت طولانی هستند و باعث از بین رفتن ناگهانی گرسنگی می شوند. محصولات لبنی کم چربی حاوی کالری کمتری هستند، به این معنی که باعث می شوند از گرسنگی بیشتر درب یخچال را بیشتر باز می کنید.
از کربوهیدرات نیز نترسید. سبزیجات، میوه ها و غلات، گلوکز را برای عضلات و مغز ما تأمین می کنند. گلوکز میوه ها انرژی بدن ما را تأمین می کنند و برخلاف شکلات ها و بیسکویت ها، به سرعت جذب نمی شوند. کربوهیدرات های پیچیده برای مدت طولانی معده را پر می کنند و تقویت انرژی لازم را فراهم می کنند. آخرین اشتباه عدم نوشیدن آب کافی است. بدن به دلیل کمبود آب احساس گرسنگی می کند. پرهیز از غذاهای نمکی، شیرین ، دودی و همچنین قهوه و الکل به حفظ آب در بدن نیز کمک می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала