۶۹ میلیون بشکه نفت ایران آماده برای صادرات

© Depositphotos.com / Maxxyustas۶۹ میلیون بشکه نفت ایران آماده برای صادرات
۶۹ میلیون بشکه نفت ایران آماده برای صادرات - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.05.2021
Telegram
ایران پس از برداشته‌ شدن تحریم‌ های آمریکا ۶۹ میلیون بشکه نفت بر روی نفتکش‌ ها دارد که آماده برای صادرات است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اویل پرایس، تخمین زده می‌ شود ایران ۶۹ میلیون بشکه نفت در ذخایر شناور خود روی نفتکش‌ ها داشته باشد تا به‌ محض برداشته شدن تحریم‌ های آمریکا به دست خریداران آن برسند.

واکنش بازار نفت در جهان به احتمال لغو تحریم‌های ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.05.2021
واکنش بازار نفت در جهان به احتمال لغو تحریم‌های ایران

سیتی گروپ طی یادداشتی در روز دوشنبه اعلام کرد ایران احتمالاً حدود ۶۵ میلیون بشکه نفت روی دریا ذخیره کرده و ۵۴ میلیون بشکه هم در ذخایر ساحلی خود دارد.

ایران و آمریکا از ماه گذشته در حال برگزاری مذاکرات غیرمستقیم در وین هستند تا به راه‌هایی برای بازگشت به قرارداد اتمی برجام برسند.

جو بایدن تمایل خود را برای بازگشت به قرارداد برجام اعلام کرده است ولی به‌ شرطی که ایران به تعهدات خود عمل کند. ایران هم به‌نوبه خود اعلام کرده است تنها پس از برداشته شدن تحریم‌ها تعهدات خود را عملی خواهد کرد.

در صورت رسیدن به یک قرارداد و پس از برداشته‌ شدن تحریم‌ های آمریکا علیه ایران، ایران می‌ تواند نفت خود را طی ۱۰ تا ۲۰ روز به بازارهای بزرگ دنیا از جمله هند و چین صادر کند.

طبق گفته ریچارد متیوز مدیر تحقیقات در شرکت گیبسون شیپ بروکرز، خالی‌ شدن ذخایر نفت شناور ایران پس از برداشته شدن تحریم‌ ها یک‌ شبه امکان‌ پذیر نیست، کانال‌ های پرداخت هم باید برقرار شوند و خریداران باید اطمینان حاصل کنند که قانونی نفت ایران را می‌ خرند، به این ترتیب ذخایر نفت ایران طی چند ماه و به‌ صورت تدریجی وارد بازار می‌ شوند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала