تمدید مشروط توافق ایران با آژانس انرژی اتمی

© Sputnikتمدید مشروط توافق ایران با آژانس انرژی اتمی
تمدید مشروط توافق ایران با آژانس انرژی اتمی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.05.2021
Telegram
یک مقام مطلع در دبیرخانه شورای‌ عالی امنیت ملی ایران، اظهار داشته که با توجه به پایان یافتن ضرب‌ الاجل سه‌ ماهه ایران به آژانس، احتمال تمدید مشروط توافق قبلی برای مدت یک ماه وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نور نیوز، منابع خبری گزارش دادند یک مقام مطلع در دبیرخانه شورای‌ عالی امنیت ملی ایران گفته است که با توجه به پایان یافتن ضرب‌ الاجل سه‌ ماهه ایران به آژانس، احتمال تمدید مشروط توافق قبلی برای مدت یک ماه وجود دارد.

تاکید اتریش بر اهمیت زمان در مذاکرات وین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.05.2021
تاکید اتریش بر اهمیت زمان در مذاکرات وین

بررسی این موضوع ناشی از حسن‌ نیت ایران برای فرصت دادن به روند مذاکرات جاری در وین است و در صورت قطعی شدن این تصمیم انتظار می‌ رود طرف‌ های مذاکره‌ کننده از فرصت مجددی که ایران در اختیارشان قرار خواهد داد استفاده کنند و با پذیرش مطالبات قانونی ایران روند دستیابی به توافق را تسهیل نمایند.

بر اساس توافق آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی ایران که در سفر اسفندماه سال گذشته رافائل گروسی مدیرکل آژانس به ایران به دست آمد مقرر شد دوربین‌ هایی که نظارت‌ های فراپادمانی را پشتیبانی می‌ کنند تا اول خرداد ماه ۱۴۰۰ روشن بماند، اما فیلم‌ دوربین‌ ها در داخل کشور حفظ شود.

در چارچوب این توافق فیلم دوربین‌ ها تنها در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات وین به آژانس انرژی اتمی تحویل می‌ شود و در غیر آن تصاویر فیلم‌ ها برای همیشه پاک خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала