گزارش و تحلیل

چه چیزی به پر شدن میزان پروتئین کمک می کند؟

© Photo / Sh.Haidarچه چیزی به پر شدن میزان پروتئین کمک می کند؟
چه چیزی به پر شدن میزان پروتئین کمک می کند؟  - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.05.2021
Telegram
یک متخصص تغذیه اعلام کرد که پروتئین فقط در شیر و تخم مرغ نیست.

اسپوتنیک به نقل از پورتال چینی "سوهو اینک" می نویسد: می گویند که فقط تخم مرغ ، گوشت و شیر به دوباره پر شدن سطح پروتئین در بدن شما کمک می کنند. اما یک ماده غذایی دیگر نیز وجود دارد که سرشار از مواد مغذی دیگری است که سیستم ایمنی بدن ما را تقویت می کند.

برای به دست آوردن توده عضلانی، کاهش وزن یا حفظ وضعیت خوب بدن ، باید مقدار مناسب پروتئین مصرف کنید. چندی پیش خانم لیانگ فنلی ، متخصص تغذیه رده دوم در یک کنفرانس مطبوعاتی اخیر که توسط تولیدکنندگان پسته آمریکایی American Pistachio Growers  ترتیب داده شد ، گفت که اگر نمی توانید برای صبحانه تخم مرغ یا شیر برای خود اجازه دهید، یک مشت پسته به شما کمک می کند انرژی بدن را تأمین کرده و نیازهای پروتئینی خود را رفع نمایید. فنگلی لیانگ افزود: به خصوص افزودن پسته به رژیم گیاهخواران بسیار مفید است. ین امر کمک می کند کمبود پروتئین با کیفیت بالا ناشی از پرهیز از غذاهای حیوانی را پر کنید.

ویلا شمال - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.05.2021
غذا خوردن در دل طبیعت را فراموش نکنید

گفتنی است که پروتئین های موجود در غذا به پروتئین های کامل ، نیمه کامل و ناکامل تقسیم می شوند. پروتئین های کامل حاوی نه نوع اسید آمینه ضروری هستند که به راحتی توسط بدن انسان هضم و جذب می شوند. آنها همچنین در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر هستند. منابع اصلی پروتئین کامل ، گوشت ، تخم مرغ ، غذاهای دریایی ، لبنیات و حبوبات است. یک مطالعه اخیر نشان داده است که پروتئین های موجود در پسته مانند پروتئین سویا در گروه پروتئین های کامل قرار دارند.

از زمان شیوع ویروس کووید-19 ، همه نگران تقویت سامانه ایمنی بوده اند. لیانگ فنلی گفت که پروتئین موجود در پسته به حفظ تعادل سلول های ایمنی کمک می کند. و نه فقط پروتئین. سیستم ایمنی بدن توسط ویتامین های گروه B موجود در پسته که برای مقابله با عفونت ها ضروری هستند، تقویت می شود. همچنین مس ، تولید آنتی بادی های ایمنی را تقویت می کند و تعادل سیستم ایمنی بدن را حفظ می کند. روی ، منیزیم ، سلنیوم و سایر عناصر کمیاب می توانند خطر و شدت عفونت ویروسی را کاهش دهند. گاما توکوفرول - یک آنتی اکسیدان است که باعث بهبود سریع و کاهش التهاب مجاری تنفس می شود. پلی فنولها و کاروتنوئیدها ، فعالیت سلولهای ایمنی را افزایش می دهند ، التهاب را کاهش می دهند و مکانیسم دفاعی آنتی اکسیدانی بدن را تقویت می کنند. فیبر غذایی ، رشد و تولید باکتریهای مفید را در روده تحریک می کند ، که به تنظیم سیستم ایمنی مخاط روده کمک می کند و بدن را از عفونت محافظت می کند.

با وجود بسیاری از خواص مفید پسته ، مهم است که آن را در حد متوسط ​​مصرف کنید – نه بیش از 50 گرم در روز. واقعیت این است که پسته کالری بالایی دارد: یک وعده (حدود 49 دانه یا 30 گرم) حاوی حدود 160 کالری است. میزان مصرف پسته در روز نیز به کل کالری مصرفی در طول روز بستگی دارد. اگر می خواهید پسته بیشتری بخورید ، باید میزان مصرف غلات ، سیب زمینی و سایر غذاهای غنی از پروتئین و چربی را کاهش دهید تا کل کالری دریافتی در طول روز از حد نرمال بیشتر نشود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала