سرتیپ نامی داوطلب انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران شد

© Sputnik / Somayeh Pasandideسرتیپ نامی داوطلب انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران شد
سرتیپ نامی داوطلب انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.04.2021
Telegram
عضو هیات علمی دانشگاه عالی دفاع ملی و وزیر پیشین ارتباطات در نشستی خبری اعلام کاندیداتوری کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سرتیپ محمدحسن نامی وزیر اسبق ارتباطات ایران، در نشست خبری با نمایندگان رسانه ‌ها در تشریح برنامه‌ های خود برای ریاست جمهوری و با بیان اینکه در حال حاضر برای رسیدن به یک ایران سرفراز باید برنامه خوبی داشته باشیم، اظهار کرد: ما منابع خوبی نسبت به سایر کشورهای جهان داریم و اینکه چگونه از آنها و از جامعه نخبگان کشور استفاده کنیم تا بتوانیم کشور را به سمت تعالی ببریم نیاز به برنامه ‌ریزی دارد.

طرح قانون انتخابات ریاست جمهوری ایران اصلاح شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.04.2021
طرح قانون انتخابات ریاست جمهوری ایران اصلاح شد

وی یادآور شد: شاید یکی از مهمترین حلقه‌ های مفقوده توسعه ما عدم اجرای آمایش سرزمینی است. ما در این زمینه در یک نسبت منظم قرار نداریم اما اگر این امر محقق نشود بی‌عدالتی در پی دارد.

نامی با تاکید بر اینکه کشور ما با وسعت فراوانش باید بتواند شرایطی فراهم آورد که یک فرد برای رسیدن به یک خانه مسکونی تمام عمر خود را صرف نکند، اظهار کرد: ضرورت ایجاب می‌کند که ما برای رسیدن به یک آمایش مطلوب بتوانیم از استادان و کارشناسان برای این مهم و رسیدن به یک توسعه پایدار عمل کنیم.

وزیر اسبق ارتباطات تاکید کرد: فرقی نمی‌ کند مردم کجای کشور هستند، وظیفه دولت این است که درآمدهای کشوری را در میان همه مردم جامعه تقسیم کند. این بد است که فردی به سن ازدواج برسد اما توان داشتن مسکن را نداشته باشد. چرا نباید همه ایرانی ‌ها دارای مسکن باشند و چرا باید بخش عمده ‌ای از دارایی خود را صرف مسکن کنند؟

عضو هیات علمی دانشگاه عالی دفاع ملی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه ما باید برنامه ‌ریزی ‌ای داشته باشیم که حداقل درآمد برای افراد فراهم شود، تاکید کرد: هر کسی باید در حد معقول از یک سبد متوسط برای امرار معاش برخودار شود حتی اگر کار نمی ‌کند. این حق هر ایرانی محسوب می ‌شود.

نامی با اشاره به اینکه باید برای جوانان اشتغال، مسکن و تسهیل ازدواج را فراهم سازیم، گفت: باید دنبال چابک ‌سازی دولت باشیم و از ۴۴ پیوست آمایش سرزمینی یکی همین مورد است که با بهره‌ گیری از فناوری رخ می‌دهد و دولت الکترونیک و شبکه ملی ارتباطات راهکار این امر است.

وی یادآور شد: ما باید به حضور بانوان در بخش‌ های مدیریتی کشور توجه داشته باشیم. آنان بیشترین حضور در کشور و کم‌ترین بهره از مدیریت را دارند که باید این خطا را برطرف کرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به وضعیت محیط زیست اظهار کرد: حتماً دولت آینده باید حداقل سالی ۳۰ هزار هکتار به سطح فضای سبز اضافه کند. همچنین بهره‌ گیری از تمامی ثروت کشور برای مردم است و این کار شدنی است.

نامی با بیان اینکه هدایت سرمایه باید به سمت تولید باشد، ادامه داد: اگر این سازوکار فراهم شود ثروت کشور به سمت تولید، تجارت و بازرگانی و کشاورزی خواهد رفت. مانند تجربه مالزی در دوران نخست ‌وزیری مهاتیر محمد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала