ستاری: مسیر توسعه زیرساخت‌ها برای واکسن‌سازی هموار شد + عکس

© Sputnik / Ramil Sitdikovواکسن
واکسن   - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.04.2021
Telegram
تجهیزات پر کردن ویال واکسن و خط صنعتی آن افتتاح شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فارس»، به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های سازنده واکسن می توانند با استفاده از این خط جدید، نسبت به پر کردن ویال واکسن اقدام کنند. شرکت داروسازی اسوه تجهیزات پر کردن ویال واکسن و خط صنعتی آن را فراهم کرد و شرکت پایا فن یاخته نیز در صورت اخذ تاییدیه های لازم می‌تواند با استفاده از این امکانات واکسن تولید کند. این خط تولید از ظرفیت پر کردن سالانه میلیون‌ها ویال واکسن برخوردار است.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این مراسم گفت:« سرمایه گذاری مشترک و همکاری انجام گرفته میان این دو شرکت، باعث ایجاد این خط جدید پر کردن ویال واکسن شده است، اقدامی که مسیر توسعه زیرساخت ها برای واکسن سازی را هموار کرد.

هر چند باید بر این موضوع تاکید کرد که هنوز واکسنی در حوزه کرونا در این مجموعه تولید نشده است و تولید واکسن پس از اخذ  تاییدیه های لازم از وزارت بهداشت، آغاز خواهد شد. با این همه تولید واکسن های بومی حاصل جمع این گام های برداشته شده است. ایجاد زیرساخت ویژه پر کردن ویال واکسن نیز، از جمله اقدامات لازم و پیش نیاز برای تولید انبوه واکسن کووید۱۹ است».

​مدیران شرکت داروسازی اسوه اعلام کردند که برای تکمیل خط پر کردن ویال واکسن، تجهیزات مختلفی نصب شده است. دستگاه شستشوی ویال و دستگاه تونل دپای روژن، از جمله تجهیزات پیشرفته تهیه شده برای راه اندازی خط پر کردن ویال واکسن است.  اسوه، از جمله شرکت های داروسازی قدیمی کشور محسوب می شود که قدمتی 45 ساله دارد. این شرکت از جمله واحدهای صنعتی وابسته به بانک ملی است.

وجود تجهیزات پیشرفته باعث شده است تا پر کردن ویال واکسن با کیفیت بالا انجام گیرد. به گفته مسئولین این شرکت، این خط صنعتی در هر ساعت توانایی پر کردن  ۶۵٠٠ ویال واکسن را دارا است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала