فروش مرغ قطعه بندی امروز از سرگرفته می‌ شود

© Sputnik / Pavel Lisitsyn /  مراجعه به بانک تصاویر فروش مرغ قطعه بندی امروز از سرگرفته می‌ شود
فروش مرغ قطعه بندی امروز از سرگرفته می‌ شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.04.2021
Telegram
معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ایران گفت: مردم نگران تأمین مرغ با نرخ مصوب نباشند، انتظار می ‌رود دوباره فضای بازار عادی شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، امید گیلان ‌پور معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ایران، در پایان هفتمین جلسه کارگروه ساماندهی بازار مرغ کشور ابراز کرد: در اکثریت قریب به اتفاق مناطق کشور، وضعیت باثباتی در بازار مرغ داریم.

اعلام حداکثر قیمت مجاز مرغ در تهران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.04.2021
واکنش‌ها به حقوق ۲۵۰۰ یورویی ناظران شرعی واردات مرغ +عکس، ویدئو

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: نباید نادیده گرفت که برخی از استان‌ های کشور همیشه با کمبود تولید مواجه‌ اند که استان‌ های معین جهت تأمین مرغ مورد نیاز آن‌ها اقدام می ‌کنند در عین حال در ماه مبارک رمضان برای استان‌هایی که با کمبود تولید مرغ مواجه هستند استان‌ های معین مشخص کردیم و در پایان هفته جاری به آن ‌ها ابلاغ خواهد شد. نباید نگران تأمین مرغ با نرخ مصوب در سراسر کشور باشیم.

وی در خصوص غیبت مرغ‌ های قطعه‌ شده در فروشگاه‌ ها گفت: تصمیم داریم به شرکت های دارای مجوز قطعه ‌بندی مرغ، اجازه قطعه ‌بندی دهیم در این راستا باید مرغ آماده مصرف را پیش از قطعه‌ بندی برای شرکت ‌های دارای مجوز فراهم کنیم، این شرکت‌ ها نگران تأمین کالا‌های مورد نیاز خود نباشند. روی ‌هم ‌رفته مصوب شد از فردا دوباره مرغ قطعه ‌بندی ‌شده را در فروشگاه‌ ها داشته باشیم، انتظار می ‌رود دوباره فضای بازار عادی شود.

گیلان‌ پور دلیل کمبود مرغ قطعه ‌شده در روز‌های گذشته را اغتشاش و اخلال پیش ‌آمده در بازار بیان کرد و افزود: در روز‌های گذشته تقاضای مرغ برای قطعه ‌بندی بالا رفته بود و مردم از تهیه مرغ کامل در بازار عاجز مانده بودند به این علت ما بر آن شدیم برای چند روزی مرغ مورد نیاز برای قطعه ‌بندی را در بازار کاهش دهیم. البته شرکت‌ های دارای مجوز قطعه‌ بندی مرغ اذعان می ‌کردند که مرغ تازه و کامل را گران می ‌خرند و به این علت مرغ را گرانتر قطعه ‌بندی می ‌کنند.

او همچنین تصریح کرد: قیمت مرغ برای ماه مبارک رمضان کاهش نخواهد داشت و بر اساس نرخ مصوب تولید محاسبه می ‌شود.

تثبیت قیمت‌ها در بازار سبب می‌شود مردم در نزدیک ‌ترین محل بتوانند مرغ مورد نیاز خود را تأمین کنند و دیگر نیازی به انبار کردن مرغ در خانه ‌ها نخواهد بود. تمام تلاش ما ایجاد چنین اطمینانی برای مردم است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала