شمخانی: حملات هوایی آمریکا در سوریه منجر به تشویق تروریسم در منطقه می شود

CC BY-SA 4.0 / Tasnim News Agency / شمخانی: حملات هوایی آمریکا در سوریه منجر به تشویق تروریسم در منطقه می شود
شمخانی: حملات هوایی آمریکا در سوریه منجر به تشویق تروریسم در منطقه می شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.02.2021
Telegram
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد که این کشور و دیگر کشورهای ضد تروریسم اجازه نخواهند داد تروریسم تکفیری وابسته، بار دیگر در منطقه احیا شود.

به گزارش اسپوتنیک، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در دیدار با فواد حسین، وزیر خارجه عراق، بر ضرورت همکاری و تشریک مساعی کشورهای منطقه برای کاهش تنش و انجام گفتگوهای سازنده برای فروکش کردن بحران‌های موجود تاکید کرد و گفت: آرامش و امنیت امروز عراق حاصل اقتدار مرجعیت، تدبیر دولتمردان و مجاهدت حماسی نیروهای مسلح و گروه‌های مقاومت مردمی است و باید از آن حراست شود.

ایران حملات هوایی آمریکا به سوریه را بشدت محکوم کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.02.2021
ایران حملات هوایی آمریکا به سوریه را بشدت محکوم کرد

در این دیدار  شمخانی بر ضرورت همکاری و تشریک مساعی کشورهای منطقه برای کاهش تنش و انجام گفتگوهای سازنده برای فروکش کردن بحران های موجود تاکید کردو افزود: آرامش و امنیت امروز عراق حاصل اقتدار مرجعیت، تدبیر دولتمردان و مجاهدت حماسی نیروهای مسلح و گروههای مقاومت مردمی است و باید از آن حراست شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با بیان اینکه اقدامات اخیر امریکا برای تقویت و توسعه فعالیت‌های تروریستی داعش در منطقه و حمله وحشیانه به نیروهای ضد تروریستی مقاومت، آغاز دور جدیدی از تروریسم سازمان‌ یافته است، اظهار داشت: ایران و دیگر کشورهای ضد تروریسم اجازه نخواهند داد تروریسم تکفیری وابسته، بار دیگر در منطقه احیا شود.

شمخانی گفت: وضعیت اسفبار مردم مظلوم یمن که نوعی نسل‌ کشی را تداعی می کند و ایران را برای همکاری در پایان دادن به جنگ چهار ساله در این کشور آمادگی دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала