ایران با کمبود کالا مواجه نیست

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / اسحاق جهانگیری
اسحاق جهانگیری - اسپوتنیک ایران
Telegram
جهانگیری: نه کمبود کالا، بلکه قیمت کالاهاست که مردم را اذیت می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فارس»، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور روز 30 ژانویه (شنبه)، اظهار داشت نه کمبود کالا، بلکه قیمت کالاهاست که مردم را اذیت می کند.

آغاز روند تهاتر کالا و امکان ترخیص کالا با ارز متقاضی - اسپوتنیک ایران
آغاز روند تهاتر کالا و امکان ترخیص کالا با ارز متقاضی

وی در ادامه گفت:« بندر امام خمینی، یکی از بزرگترین و استراتژیک‌ترین بنادر کشور است که کالاهای اصلی مورد نیاز کشور که بصورت فله‌ای واردات می‌شود از این بندر ترخیص و به سراسر کشور عرضه می شود. در زمان جنگ اقتصادی مردم دیدند که کالاهای اساسی در تمام نقاط و به اندازه کافی وجود داشت. آنچه مردم را در این مقطع اذیت کرد کمبود کالا نبود بلکه قیمت کالاهاست که افزایش می‌یابد.

دغدغه کمبود کالا گاهی ممکن است به دلیل برخی سیاست گذاری‌ها یا تغییر سیاست‌ها که با دقت درست اعلام نمی‌شود رخ می‌دهد که ممکن است مردم نگران شوند که کالایی چند ماه دیگر قیمتش افزایش یابد و اقداماتی در این خصوص انجام دهند و ما نتوانیم هم زمان بازار را تنظیم کنیم.

سیاست دولت در حمایت از ارز 4200 تومانی برای کالاهای اساسی، در حال بررسی است و امیدواریم با مجلس به تفاهم دست یابیم تا به مردم فشاری از بابت قیمت کالاها تحمیل نشود یا اگر تحمیلی نیز بود با برخی حمایت‌ها مشکلات کمتر شود».

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала