ابراز نگرانی شدید عضو ستاد ملی مقابله با کرونای ایران از روند افزایشی این بیماری

CC BY 4.0 / IRNA / ابراز نگرانی شدید عضو ستاد ملی مقابله با کرونای ایران از روند افزایشی این بیماری
ابراز نگرانی شدید عضو ستاد ملی مقابله با کرونای ایران از روند افزایشی این بیماری - اسپوتنیک ایران
Telegram
عضو ستاد ملی مقابله با کرونای ایران روند افزایش انتشار ویروس کرونا در این کشور را بسیار نگران کننده دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، مینو محرز، عضو ستاد ملی مقابله با کرونای ایران اظهار داشت: روند افزایش بیماری کووید۱۹ و انتشار ویروس کرونا در ایران بسیار نگران کننده است و تعداد بیماران بستری که به بیمارستان ها مراجعه می کنند و نیز بیماران سرپایی رو به افزایش است.

آخرین وضعیت همه گیری کرونا در ایران - اسپوتنیک ایران
آخرین وضعیت همه گیری کرونا در ایران

محرز در ادامه تصریح کرد: علت اصلی هم افزایش دورهمی‌ها، تجمعات و مسافرت هاست و اینکه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم کاهش یافته و رفت و آمدها در اماکن عمومی بیشتر شده است.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونای ایران بیان داشت: ویروس جهش یافته انگلیسی هم در کشور وجود دارد اما علت اصلی افزایش دوباره موارد ابتلا به کرونا مستقیما ربطی به ویروس جدید ندارد و به علت رعایت نشدن اصول بهداشتی در سطح جامعه و در بین مردم است.

وی افزود: ویروس جهش یافته انگلیسی در ایران هم دیده شده و حتما وجود دارد، مگر می شود نباشد، شاید از مدتها قبل هم بوده است. به هر حال انگلیس تنها کشوری که به طور مرتب و مداوم ویروس را ژنوتایپ می کند و تغییرات جهش ویروس را رصد می کند و در این مورد سیستم قوی برای آزمایش مداوم نوع ویروس دارد، هیچ جای دنیا به اندازه انگیس ژنوتایپ ویروس کرونا را انجام نمی دهد به همین علت هم توانستند جهش ویروس را شناسایی کنند.

محرز در پایان بیان داشت: در هر صورت افزایش موارد ابتلا به کرونا هنوز ربطی به جهش ویروس و انتشار ویروس جهش یافته انگلیسی در ایران ندارد و چه این ویروس در ایران پخش شده باشد یا نه، برای مقابله با این اپیدمی هنوز حرف اول را رعایت پروتکل های بهداشتی شامل زدن ماسک در همه اماکن عمومی، شستن مداوم دست ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مردم به میزان بیش از ۱.۵ متر دارد و تا زمانی که واکسیناسیون گسترده مردم انجام نشود باید این اصول بهداشتی ضروری در بین مردم رعایت شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала