نماینده مجلس ایران: غنی‌سازی 20 درصدی با اطلاع آژانس بوده

© AFP 2022 / Behrouz Mehriنماینده مجلس ایران: غنی‌سازی 20 درصدی با اطلاع آژانس بوده
نماینده مجلس ایران: غنی‌سازی 20 درصدی  با اطلاع آژانس بوده - اسپوتنیک ایران
Telegram
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس ایران: هدف اصلی در حفظ برجام برداشته شدن تحریم‌ها است و اگر تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه ملت ایران در زمان ترامپ اعمال شده برداشته نشود قطعا برجام برای ایران خسارت خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، شهریار حیدری، نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه در مسئله هسته‌ای خود پنهان کاری نداریم، گفت: غنی‌سازی 20 درصدی که در حال انجام شدن است با اطلاع آژانس صورت گرفته است.

توییت وزارت خارجه اسرائیل درباره تحریم های ایران - اسپوتنیک ایران
توییت وزارت خارجه اسرائیل درباره تحریم های ایران

وی با تاکید براینکه در برجام ایران و کشورهای 1+5 تعهد کرده بودند که یکسری تعهدات را که برعهده گرفته بودند را عملیاتی کنند، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران این تعهدات را عملی کرد اما امریکا از این توافق‌نامه بین‌المللی خارج شد و اروپایی‌ها نیز با فشار کاخ سفید به تعهدات خود عمل نکردند و برجام را به سمت نابودی بردند. ذیل برجام قرار بود محدودیت های ایران در بحث بیمه‌ای، مراودات بانکی، صنعت هوایی و کشتیرانی برداشته شود که متاسفانه با خروج ترامپ از برجام این موضوعات عملیاتی نشد که در نهایت ایران تصمیم به کاهش تعهدات برجامی خود گرفت.

نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با تاکید براینکه اگر بایدن بدون قید و شرط برجام را اجرا کند ایران نیز تعهدات خود را اجرایی خواهد کرد، افزود:اما اگر طرف‌های غربی بخواهند بحث مذاکره را پیش‌ بکشند و از ما زمان بخرند قطعا این موضوع برای ایران هیچ سودی نخواهد داشت. در مقابل این بدعهدی‌های طرف غربی اجرا مصوبه مجلس با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها بهترین گزینه است که دولت باید در زمان مقرر به مفاد این قانون عمل کند.

وی با بیان اینکه مصوبه مجلس در اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها براساس حقوقی است که ملت ایران در آژانس بین‌الملللی انرژی اتمی دارند، گفت:حتی غنی‌سازی 20 درصدی که در حال انجام شدن است با اطلاع آژانس صورت گرفته چون بنای جمهوری اسلامی ایران شفاف‌سازی است و پنهان‌کاری در مسئله هسته‌ای خود ندارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала