بیش از 20 کشور به دلیل جهش جدید ویروس کرونا پروازهای خود را محدود کرده اند

© Sputnik / Valeriy Melnikov /  مراجعه به بانک تصاویر بیش از 20 کشور به دلیل جهش جدید ویروس کرونا پروازهای خود را محدود کرده اند
بیش از 20 کشور به دلیل جهش جدید ویروس کرونا پروازهای خود را محدود کرده اند - اسپوتنیک ایران
Telegram
بدنبال پیدایش جهش جدید ویروس کرونا در انگلیس، بسیاری از کشورهای جهان ارتباطات حمل و نقل هوایی خود را با انگلیس متوقف کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Sky News، بیش از 20 کشور در سراسر جهان به دلیل جهش جدید ویروس کرونا، ارتباطات حمل و نقل هوایی خود را با انگلیس متوقف کرده اند.

سازمان بهداشت جهانی دلیل پیدایش جهش ویروس کرونا را شرح داد - اسپوتنیک ایران
سازمان بهداشت جهانی دلیل پیدایش جهش ویروس کرونا را شرح داد

محدودیتهای ورود به انگلیس عمدتاً توسط کشورهای اروپایی اعمال شده است. مقامات اتریش، بلژیک، بلغارستان، آلمان، دانمارک، ایرلند، ایتالیا، هلند، فنلاند، فرانسه و جمهوری چک تصمیم گرفته اند پروازهای خود را با انگلیس به طور موقت متوقف کنند. پرتغال فقط به شهروندان خود اجازه ورود به کشور از انگلستان را داد. سوئد قصد دارد رسماً به لیست کشورهایی که ورود به انگلیس را در 21 دسامبر ممنوع کرده اند، اضافه شود. اسپانیا همچنین قصد دارد درصورتی که اقدامات مشابه در سطح کل اتحادیه اروپا انجام نشود، پروازها را به حالت تعلیق درآورد.

اقدامات مشابهی در سایر نقاط جهان نیز انجام شده است. کانادا پروازهای خود به انگلیس را به مدت 72 ساعت متوقف کرده است. اسرائیل ورود به کشور از انگلیس را برای همه به جز شهروندان خود ممنوع کرده است. ترکیه پروازهای خود را با انگلیس، دانمارک، هلند و آفریقای جنوبی متوقف کرده است، جایی که جهش جدید ویروس کرونا نیز پیدا شده است. مقامات کلمبیا، السالوادور، شیلی، آرژانتین و مراکش نیز پروازها به انگلیس را قطع کرده اند. عربستان سعودی مرزهای خود را به طور کامل بست و پروازها را به مدت یک هفته متوقف کرد.

انتظار می رود جلسه اضطراری اتحادیه اروپا در 21 دسامبر برگزار شود که در آن در مورد محدودیت های ارتباطات حمل و نقل با انگلیس در سطح 27 کشور عضو بحث و گفتگو خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала