مشکل تامین برق در ایران از سال ۱۴۰۲

CC BY 4.0 / IRNA / مشکل تامین برق ایران از سال ۱۴۰۲
مشکل تامین برق ایران از سال ۱۴۰۲  - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی ایران اعلام کرد که در صورت افزایش نیاز کشور به برق بیشتر اگر سرمایه گذاری لازم انجام نشود، برای تامین برق از سال ۱۴۰۲ به بعد با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی در پاسخ به این سوال که اگر تحریم ها برداشته شود و تورم کاهش یابد و به دنبال آن مصرف برق افزایش پیدا کند آیا توان تامین برق در کشور وجود دارد، اظهار کرد: طی سه سال اخیر سرمایه گذاری های خوبی در صنعت برق انجام نشده است و نگرانی وجود دارد که برای سال های ۱۴۰۲ به بعد با کسری شدید توان تولیدی مواجه شویم.

وزیر نیروی ایران خبر از افزایش 2000 مگاواتی برق هسته‌ای داد - اسپوتنیک ایران
وزیر نیروی ایران خبر از افزایش 2000 مگاواتی برق هسته‌ای داد

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه نتوانستیم سرمایه گذاری مناسبی در این حوزه انجام دهیم و از سوی دیگر به دلیل بحث های تحریمی و همچنین به این دلیل که افزایش نرخ ارز قیمت تمام شده را برای ما افزایش داده است و تعرفه ها به آن اندازه افزایش پیدا نکرده است مشکلات به وجود خواهد آمد.

مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی با تاکید بر اینکه مجموع این مسائل ناترازی صنعت برق را سه برابر کرده است، تصریح کرد: اگر در بحث سرمایه گذاری فکر مناسبی نشود و در سال های آینده افزایش توان بیش از سه سال اخیر نشود دچار مشکل خواهیم شد.

طرزطلب با اشاره به آخرین وضعیت ساخت نیروگاه در کشور، گفت: چندین پروژه برای افتتاح در نظر گرفته شده که بر اساس پیش بینی ها تا آخر امسال تکمیل خواهد شد که شامل واحد شماره یک نیروگاه سبلان در بخش بخار، واحد شماره یک و دو گاز نیروگاه هنگام، واحد شماره سه نیروگاه شیروان در بخش بخار، تکمیل واحد بخار نیروگاه کاسپین مازنداران، واحد بخار نیروگاه هریس در آذربایجان شرقی و احتمالا واحد شماره دو بخار نیروگاه ارومیه می شود که در حال حاضر در دستور کار قرار گرفته و حداکثر تا اسفند ماه وارد مدار می شود.

وی با بیان اینکه مجموع ظرفیت این بخش ها بیش از ۱۲۰۰ مگاوات است، اظهار کرد: برای سال آینده نیز برنامه هایی را در دستور کار داریم که واحد گاز زرند کرمان، واحد گاز زنجان، واحد بخار نیروگاه جهرم، واحد شماره دو سبلان در دستور کار قرار دارد تا  با ارتقای آن ها در زمان پیک مشکلی ایجاد نشود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала