قیمت نفت در جهان از بشکه ای ۵۰ دلار نیز بیشتر شد

© AFP 2022 / ADRIAN DENNISقیمت نفت در جهان از بشکه ای ۵۰ دلار نیز بیشتر شد
قیمت نفت در جهان از بشکه ای ۵۰ دلار نیز بیشتر شد   - اسپوتنیک ایران
Telegram
قیمت نفت پس از صعود چشمگیری که شب گذشته داشت، تحت تاثیر امیدواری به بهبود تقاضا با آغاز واکسیناسیون کووید ۱۹، در معاملات روز جمعه به روند افزایشی خود ادامه داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۱۱ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۵۰ دلار و ۳۶ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز پنج شنبه سه درصد جهش یافته و برای نخستین بار از مارس امسال، به بالای ۵۰ دلار صعود کرده بود.

بهای نفت آمریکا با ۱۴ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، به ۴۶ دلار و ۹۲ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز گذشته حدود سه درصد افزایش داشت.

قیمتهای نفت تحت تاثیر آزمایشهای امیدوارکننده واکسن کووید ۱۹ که آمار افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و قربانیان آن در سراسر جهان را تحت الشعاع قرار داده است، در مسیر ثبت ششمین افزایش هفتگی متوالی قرار دارند.

انگلیس هفته جاری تزریق واکسن کووید ۱۹ شرکت فایزر را آغاز کرد و آمریکا هم ممکن است هفته آینده واکسیناسیون را آغاز کند. کانادا چهارشنبه استفاده از نخستین واکسن را تایید کرد و تزریق های اولیه ممکن است از هفته آینده شروع شود.

روحانی: سال آینده ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت می فروشیم - اسپوتنیک ایران
روحانی: سال آینده ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت می فروشیم

به گفته ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA، قیمت نفت با پیش بینی موافقت سازمان غذا و داروی آمریکا با واکسن فایزر و احیای اقتصادی آسیا که پالایشگاههای چینی و هندی را متقاضی نفت بیشتری کرده است، صعود کرده است.

مشاوران خارج از سازمان غذا و داروی آمریکا برای تایید استفاده اضطراری از واکسن فایزر رای داده اند و زمینه را برای موافقت این سازمان با تزریق آن در کشوری که کووید ۱۹ جان بیش از ۲۸۵ هزار نفر را گرفته است، هموار کردند.

بر اساس گزارش رویترز، رشد چشمگیر ذخایر نفت آمریکا یادآور این است که همچنان عرضه زیادی وجود دارد اما بازار نفت همه این موارد را به کلی نادیده گرفت و از قوی بودن تقاضای آسیا برای نفت دلگرم شد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала