وزیر بهداشت ایران، 4 منبع خرید واکسن کرونا را اعلام کرد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / وزیر بهداشت ایران، 4 منبع خرید واکسن کرونا را اعلام کرد
وزیر بهداشت ایران، 4 منبع خرید واکسن کرونا را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران
اشتراک
وزیر بهداشت ایران به تشریح اقدامات انجام شده برای خرید واکسن خارجی کرونا پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران گفت: ما در کمیته واکسیناسیون با کمک دانشمندان، محققین و صاحب نظرانی که در کمیته حضور دارند کار واکسن کووید 19 را دنبال کردیم.

وی افزود: ما از سه مسیر این فرایند را دنبال می‌کنیم‌. اول؛ خرید واکسن از منابعی است که در دنیا تایید شدند؛ ما جزو کشورهایی هستیم که اختیار تعیین منبع با خودمان است. ما چهار منبع را برای خرید انتخاب کردیم که حدود 18 میلیون دوز قرار است خریداری کنیم و مقداری هم از منابع دیگر و واکسن‌سازهای دنیا که مازاد برتولید بود را مذاکره خرید کردیم.

کرونا در ایران؛ 13053 مورد جدید ابتلا و 475 مورد فوت - اسپوتنیک ایران
کرونا در ایران؛ 13053 مورد جدید ابتلا و 475 مورد فوت

نمکی تاکید کرد: در مسیر دوم تهیه واکسن باید بتوانیم در قالب قرارداد مشترک، تولید داخل و دانش فنی بیرون مسیر را دنبال کنیم. گزارش امروز جلسه این بود که در این راه هم با دو و سه کشور خوب پیش رفتیم.

وی درباره مسیر سوم تهیه واکسن، اظهار کرد: مسیر سوم تکیه بر دانش و تولیدات داخلی است که 4 مورد از اینها هفته پیش در قالب وبیناری با سازمان بهداشت جهانی مطرح شد و گزارشاتی ارائه شد و امیدواریم 2 مورد از آنها در روزهای آتی و جلسه‌ای که روز چهارشنبه داریم اجازه فاز انسانی برای کلینیکال ترایال را دریافت کنند و از روزهای آینده حداقل یکی از آنها کار کلینیکال ترایال را روی مدل‌های انسانی شروع کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала