شورش و غارت در فیلادلفیا پس از تیراندازی پلیس به یک سیاهپوست+ویدئو

© AP Photo / Matt Rourkeشورش و غارت در فیلادلفیا پس از تیراندازی پلیس به یک سیاهپوست+ویدئو
شورش و غارت در فیلادلفیا پس از تیراندازی پلیس به یک سیاهپوست+ویدئو - اسپوتنیک ایران
Telegram
پس از تیراندازی به جوان سیاه پوستی در شهر فیلادلفیا، مردم شروع به شورش و غارت مغازه ها و اتومبیل های گشت زنی پلیس شهر کردند.

به گزارش اسپوتنیک، بدنبال اعتراضات خودجوش ناشی از مرگ یک مرد سیاه پوست در تیراندازی پلیس، مردم به داخل مغازه ها و اتومبیل های گشت زنی پلیس شهر فیلادلفیای پنسیلوانیا هجوم بردند.

​پلیس فیلادیفیا اذعان داشته که این مرد مسلح به چاقو بوده است.

معترضان از جمله فعالان مدنی سیاه پوستان پس از تیراندازی مرگبار به جوان ۲۷ ساله ای به نام والتر والاس جونیور در درگیری با پلیس بعد از ظهر دوشنبه به خیابان ها ریختند.

​این تظاهرات مسالمت آمیز به سرعت به اعتراضات خشونت آمیز تبدیل شد، زیرا مردم در هنگام ورود به فروشگاه ها و درگیری ها فیلم گرفتند.

​معترضان با پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف و اشیای مختلف به سمت پلیس و وسایل نقلیه گشت زنی را آتش می زدند.

​اریک گریپ گروهبان پلیس فیلادلفیا، به رسانه ها گفت که افسران برای یک مرد مسلح به خانه ای فراخوانده شده بودند.

به محض ورود به محل حادثه، والاس جونیور که در حال چاقو زدن بود، با آنها روبرو شد. گریپ گفت: این مرد دستورات افسران را برای انداختن اسلحه نادیده گرفت و به دنبال مامورانی که در اطراف چندین وسیله نقلیه در آنجا بودند، حرکت کرد.

​یک ویدئو منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد والاس جونیور به سرعت به سمت دو افسر قدم می گذارد در حالی که زنی که در رسانه ها به عنوان مادرش شناخته می شود، می خواهد او را متوقف کند. قبل از شلیک چندین گلوله به سمت مرد، که بلافاصله روی زمین می افتد و بی حرکت می ماند، افسران فریاد می زنند: چاقو را زمین بگذار!.

شهرهای سراسر ایالات متحده با اعتراضات گسترده ناشی از مرگ جورج فلوید و دیگر سیاه پوستان آمریکایی به دست پلیس، دست و پنجه نرم می کنند.

برخی اوقات تجمعات مسالمت آمیز با ناآرامی و غارت شدید همراه بوده است. اعتراضات به رهبری جنبش زندگی سیاهها همچنین بحث و نارضایتی گسترده تری را درباره خشونت پلیس و عدالت نژادی در کشور تقویت کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала