نابودی ۶ سامانه اس ۳۰۰ ارمنستان توسط آذربایجان

© Sputnik / Vladimir Trefilov /  مراجعه به بانک تصاویر نابودی ۶ سامانه اس ۳۰۰ ارمنستان توسط آذربایجان
نابودی ۶ سامانه اس ۳۰۰ ارمنستان توسط آذربایجان - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور آذربایجان الهام علی اف بیان داشت که نیروی مسلح آذربایجان شش سامانه اس ۳۰۰ ارتش ارمنستان را در جریان جنگ در قره باغ نابود کرده است.

به گزارش اسپوتنیک علی اف در گفتگو با شبکه فاکس نیوز گفت: «پهپادهای ما تانک های ارمنی و سایر فناوری نظامی ارمنستان را نابود کردند. تا به امروز ما بیش از ۲۳۰ تانک، شش سیستم سامانه ضد هوایی اس ۳۰۰، صدها فناوری زرهی را نابود کرده ایم. ما از پهپادها علیه شهروندان استفاده نمی کنیم. این اطلاعات دروغ و کذب است.»

درگیری در منطقه قره باغ از ۲۷ سپتامبر آغاز شده است. ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به اقدامات جنگی متهم می کنند. در قره باغ شلیک و تیراندازی به سمت مناطق مسکونی غیر نظامی ادامه دارد. ارمنستان وضعیت جنگی اعلام کرده و تاکید می کند که باکو از حمایت آنکارا برخوردار است. رهبران روسیه، آمریکا و فرانسه از طرفین خواستند که مقابله با یکدیگر را کنار گذاشت و بدون پیش شرط مذاکره کنند. نهم اکتبر به دعوت رئیس جمهور روسیه، وزرای خارجه ارمنستان و آذربایجان به همتای روس خود در مسکو مذاکره کردند. این مذاکره ۱۰ ساعت به طول انجامید. در نهایت ایروان و باکو توافق کردند که از دهم اکتبر آتش بس در منطقه قره باغ اعلام کنند. اما در آن روز طرفین باز یکدیگر را به نقض توافق و شلیک و تیراندازی متهم کردند. بار دوم در نیمه ۱۸ اکتبر آتش بس اعلام شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала