واکنش ایران به ادامه اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر اسلام

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / واکنش ایران به ادامه اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر اسلام
واکنش ایران به ادامه اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر اسلام  - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت امورخارجه ایران ادامه اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر اسلام در فرانسه را محکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در پی استمرار اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر اسلام در فرانسه که در کمال تاسف در مواردی با حمایت برخی مقامات رسمی نیز همراه بوده است، هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبران الهی، خصوصا خاتم آنها رسول مکرم اسلام را به شدت محکوم کرد.

ممنوعیت فروش محصولات فرانسوی در کویت - اسپوتنیک ایران
ممنوعیت فروش کالاهای فرانسوی در کویت

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: بدون شک تحرکات و اقدامات غیرقابل قبول و خشن سر زده از سوی معدود افراطیون که نشات گرفته از یک تفکر افراطی و انحرافی در جهان اسلام بوده که از قضا صاحبان آن از شرکای سیاسی نزدیک به غرب و آمریکا نیز می باشند، به هیچ وجه نمیتواند توجیهی برای توهین و بی احترامی به شخصیت آسمانی و مورد احترام یک میلیارد و هشتصد میلیون مسلمان در جهان باشد.

خطیب‌زاده تاکید کرد: بدون شک موضع غیرقابل توجیه مقامات فرانسوی، پاسخ مناسب و مدبرانه به افراطی‌گری و خشونتی که در جای خود محکوم است، نمی‌باشد و بیش از پیش موجب تنفرپراکنی می‌گردد، کما اینکه شاهد برخی حرکات مشکوک و منزجرکننده در توهین به ساحت قرآن از سوی معدود جریانات افراطی اسلام‌ستیز در برخی کشورهای اروپایی هستیم که شدیدا محکوم هستند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران با اعلام همراهی با موضع کشورهای اسلامی در محکومیت اینگونه تحرکات، توهین به ارزش های اسلامی و عقاید مسلمانان را غیر قابل قبول و مردود دانست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала