عربستان از تلاش‌های خود برای حل‌وفصل اختلافات با قطر سخن گفت

CC0 / Pixabay/apriltan18 / عربستان از تلاش‌های خود برای حل‌وفصل اختلافات با قطر سخن گفت
عربستان از تلاش‌های خود  برای حل‌وفصل اختلافات با قطر سخن گفت - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر خارجه عربستان سعودی در گفت‌و‌گو با یک اندیشکده آمریکایی از تلاش‌ها در خصوص حل اختلافات چهار کشور مصر، امارات، بحرین و عربستان سعودی با قطرسخن گفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، «فیصل بن فرحان بن عبد‌الله بن آل سعود» وزیر خارجه عربستان سعودی که اخیرا به آمریکا سفر کرده ، در گفت‌و‌گو با اندیشکده سیاست‌های خاور نزدیک واشنگتن به بحث درباره مسئله بحران با قطر پرداخت.

»، وزیر خارجه عربستان سعودی در این خصوص گفت: «در صورت پایبندی برادران قطری به حل و فصل انگیزه‌‌های امنیتی که چهار کشور خواهان مبارزه با تروریسم را به اتخاذ تصمیمات مربوط به آن سوق داد، این مسئله برای امنیت و ثبات منطقه خوب خواهد بود».

صفحه وزارت خارجه عربستان سعودی نیز این بخش از اظهارات فیصل بن فرحان را در حساب توئیتری خود قرار داد.

وزیر دفاع قطر: برخی کشورهای عربی قصد اشغال قطر را داشتند - اسپوتنیک ایران
وزیر دفاع قطر: برخی کشورهای عربی قصد اشغال این کشور را داشتند

بن فرحان گفته است: «با برادران قطری‌مان کار را ادامه خواهیم داد و امیدواریم که آنها برای بحران خلیج [فارس] با ما همکاری کنند».

وزیر خارجه سعودی همچنین در بخش‌هایی از اظهاراتش گفت: «امیدواریم… بتوانیم در راستای حل نگرانی‌های امنیتی مشروع گام برداریم…نگرانی‌هایی که ما را به اتخاذ تصمیمات پیشین سوق داد».

او همچنین گفت: «بر این باورم که راهی به سوی این مسئله وجود دارد و امیدوارم که بتوانیم در آینده نزدیک این راه را پیدا کنیم».

وزیر خارجه عربستان سعودی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه زمان دست‌یابی به این راه حل چه زمانی است، گفت:‌ «مسئول آگاه‌تر از پرسشگر نیست».

روابط چهار کشور عربی عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر اندکی پس از اولین سفر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به منطقه بحرانی شد. چهار کشور عربی یادشده در پنجم ژوئن (۲۰۱۷) روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند.

عربستان، امارات، مصر و بحرین، قطر را به حمایت از تروریسم متهم کردند و برای عادی شدن روابط، خواستار قطع رابطه ایران و اخراج نظامیان ترکیه از قطر و تعطیلی شبکه الجزیره شدند هر چند که این کشورها در مناسبات رسمی این شروط را انکار کردند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала