قالیباف به حسن روحانی نامه نوشت

© Sputnik / Evgeniy Odinokov /  مراجعه به بانک تصاویر قالیباف به حسن روحانی نامه نوشت
قالیباف به حسن روحانی نامه نوشت - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، درباره لزوم اصلاح ساختار لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ ایران نامه ای به رئیس جمهور این کشور نوشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی درباره لزوم اصلاح ساختار لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور نامه‌ ای به حسن روحانی رئیس جمهور نوشت.

کنایه قالیباف به روحانی در خصوص مرگ بر آمریکا - اسپوتنیک ایران
کنایه قالیباف به روحانی در خصوص "مرگ بر آمریکا"

محسن زنگنه رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی طی این نامه خطاب به رئیس جمهور عنوان کرده است که لایحه بودجه ۱۴۰۰ متفاوت با لوایح بودجه گذشته و متناسب با شرایط اقتصادی کشور و با لحاظ اصلاحات ساختاری مدنظر رهبر انقلاب و نمایندگان تدوین و به مجلس تقدیم شود.

قالیباف در نامه خود به روحانی نوشت: ریشه بسیاری از مسائل و چالش‌ های کنونی اقتصاد ایران در کاستی ‌های نظام بودجه ریزی کشور نهفته است. بویژه در سالیان اخیر و با تشدید تحریم‌ های ظالمانه آمریکا و کاهش شدید درآمدهای نفتی، کسری بودجه دولت و روش ‌های جبران آن، تبعات نامطلوبی بر شاخص ‌های اقتصاد کلان کشور بر جای گذاشته است. لذا انجام اصلاحات ساختاری در بودجه، به یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب تبدیل شده است که در سنوات اخیر به کرات بر آن تأکید داشته اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، درباره تدوین لایحه بودجه ۱۳۹۸ و در آذرماه سال ۱۳۹۷ و کاهش کسری بودجه با افق دو سال (۱۳۹۸-۱۳۹۹) نیز یادآور شد.

در این نامه همچنین آمده است: اصلاحات ساختاری بودجه یکی از مطالبات اصلی نمایندگان محترم مجلس و کمیسیون‌ های تخصصی از دولت محترم و یکی از محورهای اصلی بسته اقتصاد مردمی است. از این رو در همین ماه‌ های آغازین، جلسات متعددی در مجلس شورای اسلامی پیرامون موضوع اصلاحات ساختاری بودجه با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه و دستگاههای اجرایی مرتبط برگزار شده است.

قالیباف افزود: با عنایت به فرارسیدن زمان تهیه لایحه بودجه در دولت، انتظار می‌رود لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ متفاوت با لوایح بودجه گذشته و متناسب با شرایط اقتصادی کشور و با لحاظ اصلاحات ساختاری مدنظر رهبر معظم انقلاب و نمایندگان محترم مجلس تدوین و به مجلس تقدیم گردد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала