رکورد کرونا در هند: بیش از 70 هزار مبتلا در طی یک شبانه‌روز

© REUTERS / Rupak De Chowdhuriرکورد کرونا در هند: بیش از 70 هزار مبتلا در طی یک شبانه‌روز
رکورد کرونا در هند: بیش از 70 هزار مبتلا در طی یک شبانه‌روز - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت بهداشت هند گفت که در 24 ساعت گذشته به تعداد 72 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت بهداشت هند امروز چهارشنبه (7 اکتبر) اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته، 72 هزار و 49 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند. به این ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در هند بیش از 6.75 میلیون نفر رسیده است.

رکورد دوباره فوتی‌های روزانه کرونا در ایران - اسپوتنیک ایران
رکورد دوباره فوتی‌های روزانه کرونا در ایران

 تا کنون در هند بر اثر ابتلا به کووید-19 در این کشور به بیش از 104 هزار جان‌های خود را ازدست داده اند.
طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، حدود 36 میلیون و 75 هزار و 799 نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از آن میان بیش از یک میلیون جان‌های خود را از دست داده‌اند و دستکم 27 میلیون و 167 هزار و 809 نفر بهبود یافته‌اند.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چندین ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش شیوع این بیماری از ماسک بهداشتی و دستکش استفاده کرده و فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و بیشتر از  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی و سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала