آیا ترکیه افراد مسلح از سوریه به آذربایجان اعزام کرده؟

© Sputnik / Str /  مراجعه به بانک تصاویر آیا ترکیه افراد مسلح از سوریه به آذربایجان اعزام کرده؟
آیا ترکیه  افراد مسلح از سوریه به آذربایجان اعزام کرده؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور فرانسه در سخنانی مدعی شد که ترکیه 300 فرد مسلح را از سوریه به آذربایجان اعزام کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم ، امانوئل ماکرون،  رئیس جمهور فرانسه بامداد روز جمعه گفت که در نشست سران اتحادیه اروپا این توافق حاصل شد تا به ترکیه فرصت مذاکره داده شود و به این کشور تا پایان دسامبر آینده وقت داده شود.

به گزارش الجزیره، ماکرون هشدار داد: «ترکیه باید وارد مذاکرات شود در غیر این صورت به گزینه تحریمها روی خواهیم آورد.»

وی گفت: «در صورتی که ترکیه همچنان از خطوط قرمز تجاوز کند نمیتوان مذاکره با ترکیه را آغاز کرد و در صورتی که ترکیه تصمیم بگیرد که وارد مذاکرات نشود باید پیامدهای آن را بپذیرد.»

رئیس جمهور فرانسه در بخش دیگری از سخنان خود گفت که سازمان اطلاعاتی این کشور اعلام کرده که 300 فرد مسلح از سازمان های جهانی،  سوریه را به مقصد آذربایجان ترک کرده اند.

قره‌باغ، دودی که به چشم ایران خواهد رفت - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
قره‌باغ، دودی که به چشم ایران خواهد رفت

ماکرون گفت که طی روزهای آینده با رجب طیب اردوغان،  رئیس جمهور ترکیه تماس خواهد گرفت و از وی درباره افراد مسلحی که از سوریه به سوی آذربایجان رفته اند توضیح خواهم خواست.

روز پنجشنبه نیز کاخ الیزه با صدور بیانیه‌ای ضمن متهم کردن ترکیه به اعزام مبارزان خارجی از غرب آسیا به قره‌باغ، گفت که در حال همکاری با روسیه برای رسیدن به توافق آتش‌بس بین آذربایجان و ارمنستان هستند.

کاخ الیزه اما هیچ مدرکی برای پشتیبانی از اتهام خود و کرملین به ترکیه درباره مداخله در تنش‌های قره‌باغ ارائه نکرد.

پیش از این، وزارت خارجه روسیه اعلام کرده بود که جنگجویانی از گروه‌های شبه‌نظامی غیرقانونی مستقر در سوریه و لیبی طی روزهای گذشته توسط برخی کشورها به منطقه قره‌باغ اعزام شده‌اند.

قبل‌تر از آن نیز، وزارت خارجه ارمنستان مدعی شده بود که آنها اطلاعاتی دارند مبنی بر اینکه مسئولان ترکیه‌ای در حال جذب «مزدورانی» از غرب آسیا هستند تا در منطقه قره‌باغ کوهستانی مستقر کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала