۱۵۸ شهر ایران در وضعیت قرمز کرونایی و احتمال تعطیلی تهران

© AP Photo / Ebrahim Norooziجدیدترین اخبار کرونا در ایران : ۱۵۸ شهر در وضعیت قرمز و احتمال تعطیلی تهران
جدیدترین اخبار کرونا در ایران : ۱۵۸ شهر در وضعیت قرمز و احتمال تعطیلی تهران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد برای تعطیلی تهران پیگیر هستیم تا مصوبه دورکاری صورت گیرد و در برخی استان‌ها از جمله تهران تعطیلی یک هفته ای داشته باشیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  ، سیما سادات لاری پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه سفر به مازندران در نشستی خبری با تقدیر از خبرنگاران به واسطه حضورهمراه با کادر درمانی کشور، اظهار داشت: اصحاب رسانه منعکس دهنده واقعی عملکرد کادر سلامتی کشور بوده است.

وی افزود: کم و کاستی‌هایی در حوزه سلامت بوده که اصحاب رسانه با اخبار مطلوب خود کمک کار ما بودند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت با اشاره به تجمع صورت گرفته برخی کارکنان کادر سلامتی دانشگاه علوم پزشکی بابل، تصریح کرد: تجمع مربوط به بابل بوده و درآمدهای اختصاصی در بیمارستان‌ها کاهش یافته است.هزینه‌های بیماران کرونایی بسیار سرسام آور است.امکانات و تجهیزات حفاظتی بار بالایی را به بیماران تحمیل کرده و دستگاه اکسیژن ساز بیشتری باید تعمیر شود.

سازمان جهانی بهداشت: میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در دنیا کم شده است - اسپوتنیک ایران
سازمان جهانی بهداشت: میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در دنیا کم شده است

وی با اشاره به اقداماتی که برای واکسن کرونا صورت گرفته است، افزود: ایران در جمع 180 کشور عضو  "کوکس" قرار گرفته چرا که بهترین راه دستیابی عادلانه در واکسن سرمایه‌گذاری در مشارکت خرید واکسن است. 15 درصد پیش پرداخت گرفته می‌شود ولی هنوز واکسن اثربخشی ساخته نشده است.

معاون وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنانش گفت: انتقال دانش واکسن را برنامه داریم. هنوز واکسن موثر را هیچ کشوری تولید نکرده است. اگر واکسنی تولید شود ممکن است 20 درصد جامعه ما را در برگیرد. با توجه به تحقیقات صورت گرفته در افراد مبتلا به کرونا معلوم نیست واکسن تولیدی اثربخش باشد.

وی با بیان اینکه 158 شهر کشور اکنون دارای شرایط قرمز شیوع کرونا است، تصریح کرد: مازندران پیک شیوع کرونا را طی کرده ولی شرایط آن استیبل تر است. 10 درصد بستری‌های کرونایی به طور میانگین فوتی است و از میانگین کشوری مازندران کمتر است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه برای تعطیلی تهران پیگیر هستیم تا مصوبه دورکاری صورت گیرد و در برخی استان‌ها از جمله تهران تعطیلی یک هفته ای داشته باشیم، افزود: در مورد مدارس حضور دانش آموزان جدی نبوده و زیر 15 درصد است و الزامی به حضور دانش آموزان در مدارس را نداشتیم.

وی با بیان اینکه بیماری کووید همه بیماران ما را درگیر می‌کند که 50 درصد افراد بستری شده دارای بیماری زمینه ای بودند و 70 درصد فوتی‌های کرونا بالای 60 سال بودند، گفت: در حوزه کودکان نیم درصد فوتی‌ها 6 تا 18 ساله  بودند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала