اولین بیمار درمان شده ازاچ‌آی‌وی در جهان بر اثر سرطان درگذشت

© AP Photo / Manuel Valdesاولین بیمار درمان شده از اچ‌آی‌وی در جهان بر اثر سرطان درگذشت
اولین بیمار درمان شده از اچ‌آی‌وی در جهان بر اثر سرطان درگذشت - اسپوتنیک ایران
Telegram
تیموتی ری براون ، شهروند آمریکا ، اولین فردی که 13 سال پیش از عفونت اچ‌آی‌وی (مولد بیماری ایدز) درمان شده بود ، پس از عود کردن بیماری سرطان خون خود در ایالات متحده درگذشت.

به گزارش اسپوتنیک، تیم هافگن، دوست و شریک زندگی او ضمن اعلام این مطلب در فیس بوک نوشت: "با کمال تأسف به شما اطلاع می دهم که تیموتی پس از پنج ماه مبارزه با سرطان خون ، امروز ساعت 15.10 در کنار من و دوستانش درگذشت."

درمان سومین فرد مبتلا به ایدز  - اسپوتنیک ایران
درمان سومین فرد مبتلا به ایدز

براون که همچنین به عنوان "بیمار برلین" شهرت داشت در سال 2007 مورد عمل جراحی پیوند مغز استخوان قرار گرفت. این عمل پیوند برای درمان سرطان انجام شد  اما در عین حال  در رفع عفونت اچ‌آی‌وی در بیمار توفیق حاصل شد  . از آن زمان ، براون هیچ نشانه ای از اچ‌آی‌وی نشان نداد. در سال 2019 ، سرطان خون این شهروند آمریکا بازگشت. اخیراً ، طبق گزارش رسانه ها ، براون در یک بیمارستان در کالیفرنیا بستری بود.

در مارس 2020 پزشکان مورد دوم درمان اچ‌آی‌وی را تأیید کردند. نیویورک تایمز گزارش داد که "بیمار لندنی" درمان شده آدام کاستیلخونام دارد و  40 ساله و اهل ونزوئلا است. وی از سال 2003 به از عفونت اچ‌آی‌وی رنج می برد و در سال 2012 به  لنفوم بدخیم هاچکین مبتلا شد. وی نیز مانند براون مورد عمل جراحی پیوند مغز استخوان قرار گرفته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала