رکورد افزایش موارد ابتلا به کووید

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر سازمان جهانی بهداشت
 سازمان جهانی بهداشت   - اسپوتنیک ایران
Telegram
تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان طی یک هفته رکورد برقرار کرده است.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش سازمان جهانی بهداشت، تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان طی یک هفته رکورد برقرار کرده است.

مطابق با داده‌های سازمان جهانی بهداشت از 14 تا 20 ماه سپتامبر در جهان، 1998897 مورد ابتلا  به ثبت رسید و تعداد 36764 نفر بر اثر ابتلا به کووید -19 درگذشتند.

تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در مقایسه با هفته گذشته (از 7 تا 13 ماه سپتامبر) 6 درصد افزایش و تعداد فوتی ها در همین مدت 10 درص افزایش نشان داده است.

ایران در نوبت خرید واکسن کرونا - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
ایران در نوبت خرید واکسن کرونا

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در چین شروع شد، علاوه بر30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала