وجود مقدار کافی ذخایر اورانیوم قابل استخراج در عربستان

© Sputnik / Alexandr Uriev /  مراجعه به بانک تصاویر وجود مقدار کافی ذخایر اورانیوم قابل استخراج در عربستان
وجود مقدار کافی ذخایر اورانیوم قابل استخراج  در عربستان  - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک رسانه بریتانیایی فاش کرد که عربستان برای تولید داخلی سوخت هسته‌ای از مقدار کافی ذخایر سنگ معدن اورانیوم قابل استخراج برخوردار است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، روزنامه گاردین بریتانیا با دستیابی به اسناد محرمانه تهیه شده توسط زمین شناسان چینی نوشت که عربستان احتمالاً برای تولید داخلی سوخت هسته‌ای از مقدار کافی ذخایر سنگ معدن اورانیوم قابل استخراج برخوردار است.

طبق این گزارش، زمین شناسان چینی بر اساس توافقنامه همکاری هسته‌ای میان ریاض و پکن، به عربستان در کشف و نقشه‌برداری ذخایر اورانیوم این کشور کمک می‌کنند.

درخواست ضمانت آژانس انرژی اتمی از عربستان سعودی - اسپوتنیک ایران
درخواست ضمانت آژانس انرژی اتمی از عربستان سعودی

گاردین در ادامه نوشت که این زمین شناسان، طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۱۹ در عربستان انجام دادند، ذخایری را شناسایی کردند که قادر به تولید بیش از ۹۰ هزار تن اورانیوم از سه معدن اصلی در مرکز و شمال غرب عربستان است.

طبق این مطالعات، این ذخایر می‌تواند سوخت لازم راکتور‌های مورد نظر عربستان برای ساخت را تأمین کند.

طبق این گزارش، غنی‌ترین معدن اورانیوم عربستان بسیار نزدیک به محلی است که ولیعهد این کشور برای ساخت شهر جدید بسیار مدرنی به نام «نیوم» انتخاب کرده است.

گاردین در ادامه گزارش خود آورده است که برخی از بررسی‌های اکتشافی تحت نظارت سازمان زمین شناسی فنلاند (GTK) انجام شده است که این باعث افزایش اعتبار یافته‌های گزارش‌ها در این باره می‌شود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала