رئیس پنتاگون: روسیه، رقیب استراتژیک آمریکا است

© AP Photo / Jacquelyn Martinروسیه، رقیب استراتژیک آمریکا است
روسیه، رقیب استراتژیک آمریکا است  - اسپوتنیک ایران
Telegram
مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده در سخنرانی خود در مرکز آمریکایی Rand Corporation اعلام کرد روسیه و چین مهمترین رقبای استراتژیک کشور وی هستند .

به گزارش اسپوتنیک، مارک اسپر در سخنرانی خود که متن آن در وبسایت پنتاگون  منتشر شده،  گفت:" وزارت دفاع آمریکا در حال حاضر در دوره رقابت قدرت های بزرگ ، چین و سپس روسیه را به عنوان رقبای اصلی استراتژیک خود معرفی می کند."

وزیر دفاع  ایالات متحده اظهار داشت هر دو کشور در حال مدرن سازی نیروهای نظامی خود و گسترش توانایی های خود در فضای کیهانی  و فضای مجازی هستند.

رئیس پنتاگون افزود: "ایالات متحده و شرکای وی باید به دفاع از اصول بنیادی  و شیوه زندگی خود ادامه دهند و ما کاملاً مصمم به انجام این کار هستیم."

پنتاگون قول داد که توان نوسازی هسته ای را به روسیه نشان دهد - اسپوتنیک ایران
پنتاگون قول داد که توان نوسازی هسته ای را به روسیه نشان دهد

پیش از این ، سرویس مطبوعاتی سفارت روسیه در واشنگتن ، در مورد ادعاهای تیموتی ری ژنرال نیروی هوایی ایالات متحده در مورد خطر ناشی از مسکو و پکن  گفته بود که ارتش ایالات متحده به جای گفتگوی سازنده ، "تهدید روسیه" را مطرح می کند.

دیپلمات های روس از مقامات آمریکایی خواستند به  "احساسات ضد روسی در جامعه  دامن نزنند" و "به منظور تقویت ثبات و امنیت جهانی" بر تعامل سازنده تکیه کنند.

ایراد اظهاراتی  در خصوص "تهدید روسیه" به طور ادواری از زبان سیاستمداران غربی و  اغلب از کشورهای بالتیک و لهستان شنیده می شود. مسکو بارها تأکید کرده است که روسیه هرگز به هیچ یک از کشورهای ناتو حمله نخواهد کرد. به گفته سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه ، اتحاد آتلانتیک شمالی به خوبی از این امر آگاه است ، اما به راحتی از این بهانه برای استقرار نیروهای بیشتر در نزدیکی مرزهای روسیه استفاده می کند. مسکو بارها از گسترش نیروهای ناتو در اروپا ابراز نگرانی کرده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала