ادامه افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا: کالیفرنیا در مکان نخست

© AP Photo / Bebeto Matthewsادامه افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا: کالیفرنیا در مکان نخست
ادامه افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا: کالیفرنیا در مکان نخست - اسپوتنیک ایران
Telegram
طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در 24 ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۳۵ هزار و ۲۸۶ مورد جدید به ویروس کرونا، مجموع مبتلایان به این ویروس در آمریکا از مرز 6.4 میلیون نفر عبور کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (شنبه) گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دستکم ۹۰۷ مورد جدید، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۹۲ هزار و ۹۶۸ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دستکم ۳۵ هزار و ۲۸۶ مورد جدید به ویروس کرونا آلوده شده‌اند تا مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۶ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۲۲۷ نفر افزایش یافت.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلد اُ میترز»، شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را ۶ میلیون و ۶۳۶ هزار و ۲۴۷ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۱۹۷ هزار و ۴۲۱ نفر گزارش کرده است.

ابراز علاقمندی آمریکا و اروپا به واکسن روسی کرونا  - اسپوتنیک ایران
ابراز علاقمندی آمریکا و اروپا به واکسن روسی کرونا

طبق جدیدترین آمار و ارقام پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا در آمریکا را تجزیه و تحلیل می‌کند، ایالت کالیفرنیا با ۷۵۴ هزار و ۸۴۳ مورد ابتلا و ۱۴ هزار و ۲۲۷ مورد فوتی، کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا محسوب می‌شود و ایالت نیویورک که زمانی در اوج شیوع کرونا، کانون این بیماری همه‌گیر در ایالات متحده محسوب می‌شد، هم‌اکنون بعد از ایالات تگزاس و فلوریدا، با ۴۴۲ هزار و ۷۹۱مورد ابتلا، در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارد.

نیویورک با ۳۳ هزار و ۱۹ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد تلفات مرتبط با بیماری کروناویروس در ایالات متحده را به خود اختصاص داده است.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون ۲۸ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۹۲۸ نفر از مردم در سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از آن میان ۹۱۳ هزار و ۱۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۱۹ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۹۰۱ نفر بهبود یافته‌اند.

ایالات متحده آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته قرار دارد و پس از آن هند با چهار میلیون و ۵۶۲ هزار و ۴۱۴ مورد ابتلا و ۷۶ هزار و ۲۷۱ مورد فوتی و برزیل با چهار میلیون و ۲۳۸ هزار و ۴۴۶ مورد ابتلا و ۱۲۹ هزار و ۵۲۲ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا قرار گرفته است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала