ترامپ: در صورت لزوم از پول خودم برای انتخابات استفاده خواهم کرد

© REUTERS / KEVIN LAMARQUEترامپ: در صورت لزوم از پول خودم برای انتخابات استفاده خواهم کرد
ترامپ: در صورت لزوم از پول خودم برای انتخابات استفاده خواهم کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
ترامپ برای تامین هزینه های ستاد انتخاباتی‌اش اگر لازم باشد، حاضر است از ثروت خودش استفاده کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، دونالد ترامپ قبل از سوار شدن به هواپیما برای سفر به فلوریدا در جمع خبرنگاران مدعی شد که ستاد انتخاباتی‌اش منابع مالی خود را به 2 تا 3 برابر میزان سال 2017 رسانده است. او در ادامه گفت که اگر لازم باشد، حاضر است منابع مالی بیشتری برای تأمین هزینه‌های انتخاباتی خود اختصاص دهد.

ترامپ گفت: "اگر مجبور باشم این کار را انجام می‌دهم."

ترامپ، بولتون را احمق خواند - اسپوتنیک ایران
ترامپ، بولتون را احمق خواند

اظهارات ترامپ در حالی مطرح شده که موسسه فوربس امروز سه‌شنبه در آخرین ارزیابی خود برای رتبه‌بندی ثروت 400 ثروتمند آمریکایی رتبه ترامپ را 77 پله پایین کشید.

بر همین اساس به خاطر رکود در فعالیت‌های اقتصادی خانواده ترامپ در زمینه ساخت و ساز، هتلداری، اماکن تفریحی ثروت وی کاهش یافته و عملا بخش زیادی از ثروتش به باد رفته است.

بنا به گزارش فوربس، رتبه ترامپ در میان ثروتمندان آمریکا از 275 به 352 سقوط کرده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار است روز 3 نوامبر برگزار شود. در کمتر از دو ماه باقی‌مانده تا انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شرکت‌های نظرسنجی فعالانه نظر رای‌دهندگان را برای پیش‌بینی نتیجه انتخابات ثبت می‌کنند. از ابتدای سال میلادی جاری جو بایدن در اغلب نظرسنجی‌های ملی از دونالد ترامپ پیش بوده و در برخی نظرسنجی‌ها با اختلاف بیش از  10 درصد وی را پشت سر گذاشته است.

گرچه نظرسنجی‌های ملی در آمریکا راهنمای خوبی برای نشان دادن میزان محبوبیت یک نامزد انتخاباتی در سراسر این کشور هستند، اما لزوماً روش خوبی برای پیش‌بینی نتیجه انتخابات محسوب نمی‌شوند. نتیجه انتخابات سال 2016 آمریکا موید این مطلب است و با وجود این که «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات‌ها در نظرسنجی‌ها در مقابل ترامپ جلو بود، نتیجه را به او واگذار کرد و از ورود دوباره به کاخ سفید اینبار به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا بازبماند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала