حکم سه داعشی دستگیر شده در ایران صادر شد

© Fotolia / Jinga80حکم سه داعشی دستگیر شده در ایران صادر شد
حکم سه داعشی دستگیر شده در ایران صادر شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
احکام ۳ عضو گروهک تروریستی داعش که با قصد عملیات انتحاری وارد خاک ایران شده بودند، پس از محاکمه در دادگاه کیفری یک استان تهران صادر شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از همشهری آنلاین، این متهمان که دو نوجوان عراقی و یک نوجوان ایرانی هستند ۳ سال قبل در قالب یک تیم ۲۱ نفره وارد ایران شده بودند، اما در یک روستای مرزی شناسایی و دستگیر شدند. ۵ نفر از اعضای این گروه در جریان درگیری با نیروهای نظامی ایران به هلاکت رسیده و ۱۶ نفر نیز دستگیر شدند. در این عملیات ۳ نفر از نیروهایی ایرانی هم به شهادت رسیدند.

 دستگیری یک تیم تروریستی مرتبط با داعش در لبنان - اسپوتنیک ایران
دستگیری یک تیم تروریستی مرتبط با داعش در لبنان

اعضای گروهک تروریستی داعش (ممنوعه در فدراسیون روسیه) پس از انتقال به تهران در دادگاه انقلاب به اتهام محاربه محاکمه شدند و پرونده این ۳ متهم که زیر ۱۸ سال سن داشتند به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. نخستین جلسه محاکمه آنها روز ۲۱ مرداد سال ‌جاری در شعبه ۵ دادگاه کیفری برگزار شد و این متهمان پس از محاکمه و دفاع از خود در انتظار صدور حکم بودند که سرانجام روز گذشته حکم آنها صادر شد.

دو متهم عراقی این پرونده که هنگام دستگیری ۱۴ و ۱۷ ساله بودند هر کدام به اتهام محاربه به ۵ سال حبس و همچنین یک سال حبس به اتهام حمل سلاح و اخراج از خاک ایران و تحویل به نیروهای اطلاعاتی عراق محکوم شدند و متهم ایرانی نیز که در زمان دستگیری ۱۶ ساله بوده به اتهام محاربه به ۵ سال حبس و یک سال حبس به خاطر حمل سلاح و دو سال ممنوع الخروجی از شهر محل اقامتش محکوم شد. این متهم باید هر دو هفته یک بار خودش را به پلیس محل اقامتش معرفی کند.

گفتنی است در حالی که اتهام هر ۳ متهم محاربه بوده اما به دلیل  اینکه در زمان دستگیری آنها زیر ۱۸ سال بودند حکم اعدام برایشان در نظر گرفته نشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала