مذاکره با ایران چه سودی برای ترامپ دارد؟

Telegram
کارشناس:ایران با حضور در نشست مجازی شورای امنیت پیشنهادی ولادیمیر پوتین چیزی را از دست نخواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، حسن بهشتی‌پور، یک کارشناس مسائل بین‌الملل معتقد است ایران با شرکت و حضور در نشست مجازی اعضای دائم شورای امنیت که پوتین پیشنهاد کرده چیزی را از دست نمی‌دهد.

وی در این خصوص اظهار داشت:« قبلا هم سال گذشته در سازمان ملل مطرح شد تا چنین اجلاسی برگزار شود، نظر ایران این بود که تحریم‌ها لغو شود بعد صحبت می‌کنیم اما طرف‌های دیگر تعلیق تحریم ها را مد نظر داشتند.

بولتون - اسپوتنیک ایران
بولتون: آمریکا نباید برای بازگرداندن تحریم‌های ایران در سازمان ملل تلاش کند

باید بدانیم که ترامپ از نفس مذاکره بهره برداری تبلیغاتی می‌کند مانند مذاکره‌ای که با رهبر کره شمالی داشت اما به جایی نرسید لذا در این شرایط به این جنبه کار توجه ندارد. در واقع هدف اصلی ترامپ از نشست با ایران حل و فصل مشکلات نیست تبلیغاتی و انتخاباتی است.

 پیشنهادی که پوتین، ریس‌جمهور روسیه مطرح کرده باید دید چه رویکردی دارد و با چه هدف و مکانیزمی انجام می‌شود. در واقع ۱+۵ به چه نتایجی می‌خواهند برسند تا بهتر بتوان قضاوت کرد.

نفس مذاکره برای مذاکره مشکلی را حل نمی‌کند. مذاکره باید هدف تعیین‌کننده‌ای داشته باشد در حالی که آمریکا به سیاست غلط گذشته اصرار دارد و عملا نمی‌خواهد برای تجدید نظر اقدام کند.

برکناری برایان هوک نماینده آمریکا در امور ایران شکستی برای آمریکاست. این اتفاقات نشان می‌دهد سیاست‌های آمریکا به نتیجه نرسیده است و برایان هوک قربانی این مسائل بود و آن‌ها می خواستند سیاست به نتیجه نرسیده را گردن کسی بییندازند.

برای انجام مذاکره آمریکایی‌ها هنوز برنامه‌ای را مشخص نکرده‌اند و سیاست غلطی که از اردیبهشت سال 97 دنبال کرده‌اند را ادامه می‌دهند.

شاید آن‌ها به نتیجه نرسیده باشند اما تحریم ها طبیعتا بر کشور ما تاثیر خود را داشته است گرچه آنها می‌خواستند ایران تسلیم شود. بنابراین پیشنهاد پوتین شاید به این دلیل بوده که احتمال می‌داده درگیری نظامی بین ایران و آمریکا به وجود آید».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала