بسته شدن فرودگاه در ویتنام به دلیل شیوع ویروس کرونا

© AP Photo / Hau Dinhفرودگاه ویتنام
فرودگاه ویتنام - اسپوتنیک ایران
Telegram
ارتباط هوایی با شهر «دانانگ» ویتنام به دلیل ظاهر شدن یک نوع تهاجمی ویروس کرونا قطع شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «رویترز»، ارتباط هوایی با شهر «دانانگ» ویتنام به دلیل ظاهر شدن یک نوع تهاجمی ویروس کرونا قطع شد. از روز 28 ژوئیه، ارتباط هوایی با شهر دانانگ به مدت 15 روز متوقف می شود.

پیش تر اعلام شده بود که تعداد بیماران مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا سه برابر شده است و 11 مورد به ثبت رسیده است در حالی که چند روز قبل فقط 3 نفر مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا گزارش شده بود. مطابق با گزارش منتشره در سایت دولت ویتنام، نوع جدید ویروس کرونا که در شهر «دانانگ» شیوع پیدا کرده است خطرناک‌تر از نوع قبلی است.

تخلیه گردشگران از شهر ساحلی دانانگ  در ویتنام - اسپوتنیک ایران
تخلیه گردشگران از شهر ساحلی دانانگ در ویتنام

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала