درخواست ۸۳ ثروتمند جهان برای پرداخت مالیات بیشتر با هدف مهار کرونا

© AP Photo / LM Oteroدرخواست ۸۳ ثروتمند جهان برای پرداخت مالیات بیشتر با هدف مهار کرونا
درخواست ۸۳ ثروتمند جهان برای پرداخت مالیات بیشتر با هدف مهار کرونا
 - اسپوتنیک ایران
Telegram
۸۳ نفر از ثروتمندترین افراد جهان در نامه ای خطاب به دولت ها خواستند که مالیاتی بیشتری از آنها برای تامین بودجه نجات اقتصاد جهان از رکود ناشی از کرونا اخذ شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یورونیوز، آبیگل دیزنی، وارث شرکت دیزنی و جری گرینفیلد، بنیانگذار بستنی بِن اَند جری همچنین ریچارد کُرتیس، فیلمساز و سِر استفان تیندال، دومین ثروتمند نیوزیلند در بین امضاء کنندگان این نامه هستند.

امضا کنندگان این نامه که آن را پیش از برگزاری نشست هفته جاری وزیران دارایی کشورهای عضو گروه بیست منتشر کرده‌اند، از سیاستمداران جهان خواسته‌اند تا برای رفع نابرابری در جهان فکری جدی و اقدامی فوری انجام دهند. 

در این نامه نوشته شده: «ما نه پرستاریم و نه پزشک، راننده آمبولانس هم نیستیم که بتوانیم کاری برای بهبود بیماران مبتلا به بیماری کووید۱۹ انجام دهیم. پیک تحویل مواد غذایی و یا مسئول چیدمان قفسه‌ خوراکی‌های یک سوپرمارکت هم نیستیم که از ما کاری برای کمک به مشکلات مردم بر بیاید. ما فقط پول داریم، پولی که در حال حاضر برای بهبود شرایط اقتصادی جهان به آن بسیار نیاز است.»

هشتاد و سه ثروتمند جهان در ادامه نامۀ خود از دولت‌ها خواسته‌اند تا با اخذ مالیات بیشتر از افراد بسیار ثروتمند، نسبت به تامین بخشی از بودجه لازم برای احیای دوباره فعالیت‌های اقتصادی و مقابله با رشد بیکاری و فقر اقدام کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала