حضور یک سرباز بانو در گارد سلطنتی عربستان +عکس

© AFP 2022 / Fayez Nureldineبرای اولین بار یک زن، سرپرست گارد شاهنشاهی بریتانیا شد + عکس
برای اولین بار یک زن، سرپرست گارد شاهنشاهی بریتانیا شد + عکس - اسپوتنیک ایران
Telegram
تصویری از حضور یک بانو در گارد سلطنتی عربستان با واکنش‌های مثبت و منفی کاربران در رسانه‌های اجتماعی این کشور همراه شد.

به گزارش اسپوتنیک، امیر سطام بن خالد آل سعود تصویری را شامگاه پنجشنبه در توییتر خود قرار داد که مورد توجه کاربران قرار گرفت و بارها توسط آنها توییت شد. این تصویر دو تن از سربازان گارد سلطنتی عربستان سعودی را در حال نگهبانی نمایش می‌دهد که یکی از این دو سرباز، خانم است و در اونیفورم کامل گارد سلطنتی می‌باشد و از آنجا که نفرات گارد سلطنتی علاوه بر ماموریت نگهبانی از اماکن و کاخ های سلطنتی، از جمله نیروهای زبده رزمی هستند، این زن مورد توجه و تشویق کاربران فراوانی قرار گرفته است و از سوی دیگر این اتفاق برای نخستین بار پس از ۳۵۹ سال رخ داده است که یک زن جوان ۲۹ ساله به گارد ویژه سواره نظام ملکه الیزابت دوم انگلیس بپیوندد.
وی "نینا کروکر" نام دارد که در مصاحبه با رسانه‌ها گفته است از کودکی خود را یکی از اعضای گارد سلطنتی می‌دیده است و انتصابش نشان می‌دهد که «زنان به اندازه مردان توانایی دارند.»

بسیاری از کاربران از این اتفاق استقبال کردند و با آرزوی موفقیت برای همه‌ی زنان جهان عنوان ‌می‌کنند اگر کسی بخواهد به جایی برسد حتی با وجود محدودیت‌ها نیز راه را برای رسیدن به مقصود خود هموار می‌کند. جمعی از کاربران نیز ضمن حمایت از این اتفاق عنوان می‌کند مدت‌هاست که عربستان مسیر پیشرفت را پیش گرفته است و با سیاست و رفتاری متفاوت از قبل حرکت می‌کند و در این راه امتیازاتی نیز برای زنان در نظر گرفته است؛ این کاربران این اتفاق را نمونه‌ای از این تغییرات معرفی می‌کنند. جمع دیگری از کاربران در پاسخ به کاربرانی که این اتفاق را در عربستان عجیب می‌‌دانند عنوان می‌کنند اگر به کشورهای عربی سفر داشته باشید اطمینان پیدا خواهید کرد سخت‌گیری‌ها بسیار کمتر از گذشته است و مردم در عربستان آزاد زندگی می‌کنند.

View this post on Instagram

A post shared by خَبَر خُون | khabarkhoon (@khabarkhoone) on

کاربران مخالف نیز با واکنش‌های منفی در این‌باره اظهارنظر می‌کنند و این اقدام را نامتناسب با شخصیت زنان عربستانی، مغایر با اصول اخلاقی و سنت‌های این کشور عنوان می‌کنند و آن را یک شوی تبلیغاتی می‌دانند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала