حمله به مناطق مسکونی در ادلب و حلب

© AFP 2022 / Joseph Eidحلب
حلب - اسپوتنیک ایران
Telegram
شبه‌نظامیان سازمان «النصره» مناطق مسکونی در شهرهای سوریه را مورد آتشباری قرار دادند.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر شربیتسکی رئیس مرکز روسی آشتی طرف های درگیر در سوریه در یک کنفرانس مطبوعاتی کوتاه مدت اعلام کرد که شبه‌نظامیان سازمان تروریستی «النصره» ( سازمان ممنوعه در روسیه) مناطق مسکونی در شهرهای حلب و ادلب سوریه را مورد آتشباری قرار دادند.

وی در ادامه گفت:« یک حمله به حلب و حمله دیگر به ادلب از مواضع سازمان تروریستی «النصره» (سازمان ممنوعه در روسیه)به ثبت رسیده است. واحد پلیس نظامی روسیه در چند مسیر در حلب و دیرالزور به گشت‌زنی ادامه داده است و نیروی هوایی ارتش به گشت‌زنی هوایی دست زده است.

بودن یا نبودن تحریم های سازمان ملل تاثیری در قدرت نظامی ایران ندارد - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
بودن یا نبودن تحریم های سازمان ملل تاثیری در قدرت نظامی ایران ندارد

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала