گردنبند ضد کرونایی ناسا +عکس

© Sputnik / Sergey Mamontov /  مراجعه به بانک تصاویر ناسا
ناسا - اسپوتنیک ایران
Telegram
گردنبند ناسا هشدار می دهد که کرونا نگیرید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «دیلی میل»، مهندسان ناسا گردنبندی را با استفاده از پرینتر سه بعدی ساخته اند که در شرایط کرونا می تواند برای پیشگیری از آلودگی افراد راهگشا باشد.

ناسا در بیانیه ای در باره این گردنبند (پالس) گفت:« هدف «پالس» کاهش گسترش کووید۱۹ است. فرد در صورت لمس سطوح آلوده و سپس لمس چشمان، دهان یا بینی به این بیماری مبتلا می شود. اما این گردنبند با هدف جایگزین کردن ماسک طراحی نشده است و باید در کنار اقدامات دیگر برای جلوگیری از ابتلا به کووید۱۹ استفاده شود».

با توجه به شیوع ویروس کرونا  کارشناسان بهداشتی به افراد توصیه می کنند از دست زدن به صورت خود خودداری کنند تا احتمال ابتلای آنان به کووید۱۹ کاهش یابد. اما بسیاری از افراد ناخودآگاه این امر را فراموش می کند. برای همین منظور مهندسان آزمایشگاه JPL ناسا گردنبندی ابداع کرده اند که «پالس» نام دارد.

​این گردنبند مجهز به یک حسگر با گستره عملکرد ۱۲ اینچ  و همچنین یک موتور ارتعاشی کوچک است. هنگامیکه فرد دستش را به سمت سرش حرکت می دهد، این موتور ارتعاشی فعال می شود. هرچه انگشتان فرد به صورت او نزدیک تر شوند، میزان ارتعاش گردنبند نیز بیشتر می شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала