موفقیت جدید ایرانیان در خارج از این کشور

© AFP 2022 / Lars Hagbergموفقیت جدید ایرانیان در خارج از کشور خود
موفقیت جدید ایرانیان در خارج از کشور خود - اسپوتنیک ایران
Telegram
دکتر جواد مشرقی عضو وابسته هیات علمی دانشگاه کاشان رئیس انجمن ریاضی کانادا شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا ، انجمن ریاضی کانادا(CMS) از خدمات "مارک لوئیس" رئیس سابق این انجمن تقدیر کرد و به دکتر "جواد مشرقی" به عنوان رئیس جدید این انجمن خوش آمد گفت.

بر این اساس، انجمن ریاضی کانادا خاتمه ریاست "مارک لوئیس" را به عنوان رئیس این انجمن اعلام کرد و "جواد مشرقی" را به عنوان رئیس جدید معرفی کرد.

"جواد مشرقی" استاد ۵۱ ساله ریاضیات و دانش آموخته دانشگاه تهران است که هم اکنون در دانشگاه "لاوال" استاد ریاضیات است و به دلیل مهارت و تعالی در تدریس، تاکنون پنج بار به عنوان استاد برتر انتخاب شده است.

وی عضو هیات علمی دانشگاه "لاوال" و نویسنده بیش از 100 مقاله و 11 کتاب است.

روز تولد نابغه ایرانی ، روز جهانی زنان در ریاضیات نامگذاری شد - اسپوتنیک ایران
روز تولد نابغه ایرانی ، روز جهانی زنان در ریاضیات نامگذاری شد

وی در سال ۲۰۰۴ به دلیل مقاله استثنایی خود در مجله ریاضیات کانادا موفق به کسب جایزه "رابینسون"(Robinson) انجمن ریاضی کانادا شد.

دکتر "جواد مشرقی" تاکنون مقالات متعددی را درمورد موضوعات متنوعی همچون نظریه اپراتور، تئوری عملکرد، تحلیل پیچیده، نظریه ماتریس، آنالیز عملکردی، نظریه بالقوه، بهینه سازی، زیست شناسی ریاضی و مهندسی برق و متالورژی منتشر کرده است.

وی در سال ۲۰۱۶ استاد شورای ریاضی محض در گروه علوم طبیعی و تحقیقات مهندسی(NSERC) و در سال ۲۰۱۹ نیز عضو انجمن علوم طبیعی(NSF) کانادا بود.

دکتر جواد مشرقی زاده متولد ۱۳۴۷ کاشان، پس از اخذ دیپلم ریاضی از دبیرستان امام در سال ۱۳۶۴ در رشته الکترونیک دانشکده فنی دانشگاه تهران پذیرفته شد. پس از آن در سال ۱۳۷۱ در مقطع کارشناسی‌ارشد وارد دانشکده علوم دانشگاه تهران شده و سپس در سال ۱۳۷۵ برای ادامه تحصیل به کانادا رفت. وی در سال ۲۰۰۴ در جایگاه استاد و پژوهشگر دانشگاه «لاوال» کانادا موفق به کسب جایزه رابینسون انجمن ریاضی کانادا شده بود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала