پیام موسس پیام رسان تلگرام درباره ایران و چین

© Flickr / TechCrunchپیام موسس پیام رسان تلگرام درباره ایران و چین
پیام موسس پیام رسان تلگرام درباره ایران و چین - اسپوتنیک ایران
اشتراک
موسس پیام رسان تلگرام با انتشار بیانیه ای مدعی شده است که شرکتش از این پس روی مقابله با فیلترینگ در کشورهایی بجز روسیه، از جمله ایران و چین، تمرکز خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اقتصاد نیوز، پاول دوروف موسس تلگرام با انتشار پیامی در کانال تلگرامی رسمی خود نوشت: در آوریل 2018 دولت روسیه تلگرام را در خاک این کشور فیلتر کرد. ما می دانستیم که چنین اتفاقی رخ خواهد داد، به همین دلیل وقتی فیلترینگ انجام شد، پیش از آن اپلیکیشن تلگرام را با سرورهای پروکسی و ... تجهیز کرده بودیم. 

لغو فیلترینگ پیام رسان تلگرام در روسیه - اسپوتنیک ایران
لغو فیلترینگ پیام رسان تلگرام در روسیه

دوروف در ادامه خاطرنشان کرده در نتیجه، تعداد کاربران تلگرام در روسیه کاهش پیدا نکرد - در اصل از مه 2018 (زمانی که فیلترینگ اعمال شد) دو برابر شده است.

مالک تلگرام افزود: هفته گذشته، دولت روسیه اعلام کرد که تصمیم گرفت که واقعیت را بپذیرد و اعلام کرد که تلگرام دیگر در روسیه فیلتر نیست. در بیانیه شان، آنها به پیام من که 4 ژوئن صادر شده بود اشاره کردند، جایی که توضیح دادم چرا محدودیت گذاشتن منطقی نیست. از این تغییر باید استقبال کرد - و من امیدوارم که مداوم باشد. 

دوروف گفت: نمی خواهیم این فناوری کهنه یا بلااستفاده شود، به همین دلیل است که تصمیم گرفتیم منابع مان را بر مکان های دیگری همانند ایران و چین که تلگرام هنوز توسط دولت ها فیلتر شده متمرکز کنیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала