چرا همیشه خسته هستید؟

© Fotolia / Kastoچرا همیشه خسته هستید؟
چرا همیشه خسته هستید؟  - اسپوتنیک ایران
Telegram
از علل خستگی مدام می توان به کمبود ویتامین بی یا دی، بیماری قلبی و یا دیابت اشاره نمود. اگر همیشه بی انرژی هستید باید به پزشک مراجعه کنید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از کتاب سگینال های بدن (Your Body's Red Light Warning Signals) خستگی و بی حالی بعد از یک روز کاری طولانی یک پدیده طبیعی است. برای بازگشت به وضعیت عادی ، یک فرد سالم به خواب کافی یا فقط آخر هفته نیاز دارد. اما حتی اگر استراحت به شما کمک نمی کند، وقت آن است که به پزشک خود مراجعه کنبد.

وقتی صبح از خواب بیدار می شوید و اگر به سختی لباس می پوشید و از پله ها پایین می روید و احساس ضعف می کنید؟ همه این علائم می توانند مشکلات جدی سلامتی را نشان دهند. با این حال برخی از آنها بطور مستقل قابل حل هستند.  نویسندگان کتاب "سیگنالهای هشدار دهنده چراغ قرمز بدن شما" ، که در آمریکا منتشر شده است، برخی علت اصلی خستگی مداوم را نام بردند.

افشای روش خواب 15 دقیقه ای - اسپوتنیک ایران
افشای روش خواب 15 دقیقه ای

کمبود ویتامین ب 12

کمبود ویتامین دی

استفاده از برخی داروها

کمبود اهن

افسردگی

مشکلات روده

مشکلات قلبی

و دیابت

مشکلات کمبود ویتامین شما با یک آزمایش خون ساده تشخیص داده می شود. اگر ازمایش نتیجه مثبتی نشان دهد ، به احتمال زیاد به شما توصیه می شود گوشت ، ماهی ، لبنیات و تخم مرغ بیشتری بخورید. امپول ویتامین ب به صورت پزشکی معمولاً فقط در موارد شدید تجویز می شود. در باره مشکل ویتامین دی بیشتر در معرض نور قرار گرفته و ماهی و امگا 3 بیشتر مصرف کنید.

در بقیه موارد باید حتما به پزشک و یا روانپزشک برای حل افسردگی خود رجوع کنید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала