برخی اقدامات آمریکا غیرقابل جبران است

CC0 / Pixabay / تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا سیاسی نبود
تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا سیاسی نبود - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده مجلس: تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا سیاسی نبود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، نماینده تهران در مجلس اظهار داشت که باید به موضوع تبادل زندانیان از  منظر بشر دوستانه نگاه کرد و آن را سیاسی نداست

ابوالفضل عمویی در واکنش به اظهارنظر اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره توافق با ایران بعد از تبادل زندانیان بین دو کشور گفت:«آقای وایت به دلیل داشتن شاکی خصوصی زندانی شد و بعد از بروز نشانه‌هایی از بیماری کرونا در او، جمهوری اسلامی با رأفت اسلامی به این پرونده نگاه کرد و او را آزاد کرد. وضعیت این زندانی آمریکایی در ایران با برخی از زندانیان ایرانی که در آمریکا به صورت ناجوانمردانه بازداشت شدند، متفاوت است. چون این افراد در آمریکا با اتهامات واهی همچون دور زدن تحریم‌ها زندانی می‌شوند.

اکثر ساکنان آمریکا وضعیت این کشور را غیرقابل کنترل می دانند - اسپوتنیک ایران
اکثر ساکنان آمریکا وضعیت این کشور را غیرقابل کنترل می دانند

با بروز بحران کرونا دستاوردهای اقتصادی چند سال گذشته ترامپ زیر سوال رفت بعد از آن با کشته شدن جرج فلوید توسط پلیس مینیاپولیس شاهد اعتراضات گسترده‌ای در آمریکا بودیم که باعث افول محبوبیت ترامپ شده است. با توجه به مدت زمان باقی مانده تا انتخابات آمریکا ترامپ به دنبال ابزارهایی برای اعمال سیاست جدید و داشتن برگ برنده در انتخابات است که اگر می‌توانست دستاوردی در مواجهه جمهوری اسلامی از خود نشان دهد. اما واقعیت آن است که سیاست‌های چند سال گذشته رئیس جمهور فعلی آمریکا مسیر زیادی برای جبران را در اختیارش  قرار نداده است.

ترامپ از ابتدای ریاست جمهوری سیاست خصمانه در قبال جمهوری اسلامی در پیش گرفت که آن را به عنوان سیاست فشار حداکثری می‌شناسیم در قبال آن علاوه بر اعمال مجدد تحریم‌های گذشته علیه ایران تحریم‌های دیگری را وضع کرد.

سیاست فشار حداکثری آمریکا شکست خورده است ترامپ برای خروج از این بن بست به دنبال استفاده از هر ابزاری است اما قطعا برایش روشن شده که امکان گفت و گو و تعامل با آمریکا وجود ندارد و برخی اقدامات خسارت بار آمریکا علیه ایران از جمله ترور شهید سلیمانی غیر قابل جبران است. در حال حاضر سیاست رسمی جمهوری اسلامی اخراج ایالات متحده از منطقه بوده و از این باب ترامپ با چالشی مواجه شده که خودش ایجاد کرده است».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала