پاسخ توییتری سازمان انرژی اتمی ایران به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا

© Fotolia / Curioso Photographyاسخ توییتری سازمان انرژی اتمی ایران به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا
اسخ توییتری سازمان انرژی اتمی ایران به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
سازمان انرژی اتمی ایران به رشته توییت پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا‌ مبنی بر قرار دادن نام دو تن از دانشمندان صنعت هسته‌ای این کشور در فهرست تحریم‌های جدید دولت ایالات متحده آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، در پاسخ توییتری سازمان انرژی اتمی ایران خطاب به وزیر امور خارجه آمریکا، آمده است:

تلاش مذبوحانه تصمیم‌سازان کاخ سفید مبنی بر قرار دادن نام دو تن از دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور در فهرست تحریم‌های جدید دولت ایالات متحده آمریکا بیانگر تداوم رویکرد خصمانه آن دولت در مواجهه نابخردانه با مجاهدان سرافراز مسیر اعتلا و عزت روزافزون ایران اسلامی است.

​اقداماتی از این دست خللی در عزم و اراده جوانان برومند این مرز و بوم در پیشبرد اهداف بلند نظام مقدس اسلامی ایجاد نخواهد کرد.

ما از این فرصت استفاده نموده و بار دیگر به بدخواهان ایران اسلامی اعلام می‌کنیم که تنها ثمره رویارویی‌های مغایر با اصول و موازین حقوق بین الملل با ملت ایران، تقویت روحیه تلاشگران و محققان ایرانی و تضعیف جایگاه و منزلت دشمنان ایران زمین در عرصه جهانی است.

یادآور می شود چندی پیش مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن تحریم هایی را علیه دو مدیر برنامه هسته ای ایران وضع می کند.

، مایک پمپئو در توئیتر خود نوشت: « من همچنین تحریم هایی علیه دو مدیر برنامه هسته ای ایران وضع می کنم یعنی مجید آقایی و امجد سازگار. دانشمندان ایرانی باید انتخاب کنند اینکه کار صلح آمیز را خارج از زمینه های توسعه ( تسلیحات هسته ای و مواد) انجام دهند یا خطر تحریم ها را به جان بخرند.»

​پمپئو در بیانیه ویژه خود توضیح داد که مجید آقایی و امجد سازگار «به خاطر شرکت یا تلاش برای حضور در فعالیت هایی که به توسعه تسلیحات کشتار جمعی کمک می کند، تحریم شده اند.»

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала