دور کاری کارکنان "مستر کارت" تا پیدایش واکسن کرونا

© AP Photo / Mark Lennihan, Fileدور کاری کارکنان "مستر کارت" تا پیدایش واکسن کرونا
دور کاری کارکنان مستر کارت تا پیدایش واکسن کرونا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
مایکل فراکارو ، کارشناس ارشد این شرکت به خبرگزاری رویترز اعلام کرد "مستر کارت"، یکی از بزرگترین شرکتهای خدمات کارت اعتباری در جهان از امریکا ، به کارکنان خود اجازه می دهد تا زمانی که واکسن علیه کرونا ساخته نشود، از خانه کار کنند.

به گزارش اسپوتنیک ، فراكارو گفت: "ما انتظار داریم كه در هفته ها و ماه های آینده تعداد زیادی از كارمندان از خانه به كار خود ادامه دهند ... وضع ما از این نظر کاملا عادی است. ما از این انتخاب حمایت می كنیم."

به گفته وی ، در حال حاضر حدود 90٪ از کارمندان "مستر کارت" در حال دور کاری هستند.

مایکل فراكارو گفت: "به محض انجام آزمایش های مطمئن و ظاهر شدن واكسن کرونا و افراد احساس راحتی می كنند كه افراد برای بازگشت به کار احساس راحتی کنند، خواهیم توانست تعداد بیشتری از كاركنان را در دفاتر خود مشاهده كنیم."

واکسن کرونا - اسپوتنیک ایران
آزمایش بالینی موفق واکسن کووید-19

براساس آخرین اطلاعات سازمان جهانی بهداشت ، بیش از 5 میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا در جهان ثبت شده و  حدود 330 هزار نفر جان باخته اند.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و بیشتر از قاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала